Sposób życia i styl

Jaką kurtkę wybrać na wiosnę?

Zmiana pór roku wiąże się także ze zmianą lub wymianą naszej garderoby. Przechodząc z okresu zimowego na wiosenny wiele elementów naszych ubrań będzie po prostu nieodpowiednich na pogodę reprezentującą wzrost temperatury oraz częstsze pojawianie się dni słonecznych. Jakie zatem ubranie będzie najbardziej optymalne i komfortowe na tę porę roku?

Przede wszystkim zadbać powinniśmy o zakup nowej kurtki, która będzie charakteryzować się lżejszym materiałem oraz cieńszą strukturą. Dobrą opcją może okazać się część wierzchnia odporna na deszcz i przemoczenie oraz odpinany kaptur, który w zależności od stanu pogody będziemy mogli odpinać lub przyczepiać. Takie kurtki cechują się głównie lekkością oraz przewiewnością, dzięki czemu nasza skóra może prawidłowo oddychać i nie jest nam za ciepło, w momencie gdy temperatura poszybuje bardziej w górę – również w drugą stronę, dzięki oddychającemu materiałowi takie kurtki są w stanie zatrzymać nasze ciepło w przypadku, gdy pogoda się ochłodzi lub zacznie wiać silniejszy wiatr. Coraz bardziej popularną opcją stają się również „kurtki podwójne”, czyli posiadające wewnątrz drugą kurtkę w postaci podszewki – zapewniającą nam dodatkową ochronę przed zimnem.

Bardziej klasycznym wyborem jest postawienie na kurtki skórzane, które dzięki naturalnym materiałom idealnie oddychają wraz z naszą skórą oraz zatrzymują ciepło – oferta dostępna na rynku najbardziej zróżnicowana jest obecnie w dziale kobiecym. Skórzane kurtki damskie dostępne są w różnorakich wariantach kolorystycznych, kształtach, a także materiałach przeznaczonych do ich wykonania.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 6 =