Sposób życia i styl

Z jakiego materiały suknię ślubną wybrać?

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór sukien ślubnych. Różnią się one między sobą między innymi krojem i fasonem, a także materiałem z jakiego zostały wykonane. Materiał jest w większości przypadków uzależniony od kroju sukni – inny materiał sprawdzi się na sukienki mocno rozkloszowane, inny zaś do wykończenia sukni lejących się z trenem.

Idealny materiał na suknię ślubną

Popularnym materiałem na suknie ślubne jest jedwab, który jest bardzo częsty za swoją elegancję wybierany przez przyszłe panny młode. Jedwabna suknia ślubna cechuje się bardzo dużą lekkością oraz wygląda bardzo klasycznie. W ostatnich latach w modzie są także suknie ślubne z gipiurą – najczęściej jest ona materiałem wykorzystywanym do tworzenia gorsetu, ponieważ za jej sprawą można tworzyć fantazyjnie prezentujące się wycięcia oraz hafty.
Innymi popularnymi materiałami na suknie ślubną jest między innymi muślin – szyje się z niego zarówno spódnice, jak i stany. Cechują się one bardzo dużą lekkością – świetnie sprawdzają się przy lejących się fasonach sukienek. Dobrym materiałem na suknie ślubną jest szyfon (bardzo mało się gniecie), a także tafta – dzięki niej można stworzyć bardzo sztywny, lekko szeleszczący podczas ruchu fason sukni. W sukienkach ślubnych bardzo dobrze sprawdza się żorżeta, tiul, a także satyna. Nie każda kobieta jednak akceptuje błyszczący charakter satyny, który prezentuje się w sukniach ślubnych dość charakterystycznie. Niektóre krawcowe używają także do stworzenia sukni organdyny, organzy czy jedwabiu typu mikado.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + jedenaście =