Wypoczynek i hobby

Co powinniśmy zabrać ze sobą na wyprawę wędkarską?

Wędkowanie to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną, ale może być trudno wiedzieć, co zabrać ze sobą. Wyprawy wędkarskie mogą być krótkie lub długie, więc sprzęt, który zabierzesz, powinien zależeć od długości podróży. Jeśli wybierasz się na krótką wyprawę, możesz chcieć zostawić kilka rzeczy. Jeśli wybierasz się na dłuższą wyprawę, wtedy będziesz potrzebował więcej zapasów.

Oto co powinieneś zabrać ze sobą na wyprawę wędkarską:

Przynęta

Będziesz potrzebował przynęty, jeśli będziesz łapał ryby z brzegu lub z łodzi. Ryby takie jak robaki, minnery i nightcrawlery są dobrymi przynętami dla połowów słodkowodnych. W przypadku połowów w słonej wodzie, istnieje wiele różnych rodzajów sztucznych przynęt, które mogą być używane jako przynęta. Jeśli płyniesz łodzią, najlepiej zabrać ze sobą własną przynętę, aby uniknąć kosztów jej zakupu w miejscu docelowym.

Żyłka wędkarska

Będziesz potrzebował żyłki wędkarskiej, jeśli planujesz używać sztucznych przynęt lub żywej przynęty. Rodzaj linki, której użyjesz zależy od rodzaju ryb, które chcesz złowić. Różne rodzaje żyłek wędkarskich znajdziesz w dobrym sklepie wędkarskim.

Wędka i kołowrotek

Są one niezbędne do połowu ryb w wodzie głębszej niż 3 metry. Wędka powinna być na tyle lekka, aby nie była ciężka, gdy jest mokra i trudna do przenoszenia podczas chodzenia po nierównym terenie lub wspinania się po skałach. Kołowrotek powinien mieć dużą pojemność linki – co najmniej 137 metrów, ponieważ pozwoli Ci to rzucać dalej od brzegu i nadal mieć wystarczająco dużo linki po ponownym nawinięciu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − trzy =