Wypoczynek i hobby

Pierwszy wyjazd z dziećmi na narty – dokąd pojechać?

Pierwszy wyjazd z dziećmi na narty może wydawać się wyprawą, która będzie kosztować nas sporo sił i energii. Jednakże, jeśli taki urlop odpowiednio rozplanujemy, a przede wszystkim wybierzemy, jak najlepsze miejsce docelowe, to jedynie na takim wyjeździe zyskamy. Zresztą, nie tylko my, ale i nasze dzieci. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na wyjazd w góry? 

Różnorodność na stoku

Podstawowym elementem, któremu powinniśmy się przyjrzeć jest stopień zaawansowania w jeździe na nartach czy snowboardzie. Jeśli każdy z członków prezentuje inny poziom jazdy, warto wybrać destynacje, które łączą w sobie trasy dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych entuzjastów sportów zimowych. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas kraj, region cechuje się łatwym dostępem do wypożyczalni nart czy szkółek dla dzieci. Za jeden z bardziej przyjaznych i przystępnych regionów dla małych narciarzy uważane jest Val di Sole, czyli włoska „dolina słońca”. Warto bliżej przyjrzeć się profesjonalnym placówkom, jak ski school Val di Sole – Rossignol Academy. Jest to polska szkółka narciarska, która posiada oddziały w popularnych włoskich kurortach. 

Szkolenia narciarskie uczą samodzielności. Dzięki niej nasze dziecko lepiej będzie radzić sobie na stoku, dając nam odrobinę wytchnienia. Co więcej, ucząc się pod okiem profesjonalistów uniknie przyswojenia błędnych odruchów w trakcie jazdy. Standardowe szkolenia narciarskie dla dzieci we Włoszech oferowane są w większości popularnych lokacji. Usługi tego typu nie są ograniczone jedynie do zapoznania się z podstawami jazdy na nartach, ale i pozwalają na dalszą naukę, na średnim lub wyższym poziomie. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =