Branża budowlana

Co warto wiedzieć o tarczach diamentowych?

Tarcze diamentowe to jeden z najlepszych rodzajów tarcz do przecinarek i pił. Są wyjątkowo wytrzymałe i nadają się do cięcia różnorodnych, nawet niezwykle twardych materiałów. Co warto o nich wiedzieć i czy naprawdę są tak dobre, by w nie inwestować?

Czy tarcza diamentowa to sam diament?

Choć nazwa mogłaby tak wskazywać, tarcza diamentowa nie jest zbudowana z czystego diamentu. Zresztą to lepiej dla wszystkich inwestorów, gdyż nawet diament o jakości niejubilerskiej, a jedynie roboczej, byłby niezwykle cennym materiałem. W wielu przypadkach nie byłby możliwy zakup takiej tarczy.

Tarcze diamentowe są zatem zbudowane z metalowego korpusu, który pokryty jest na krawędziach tnących warstwą syntetycznego diamentu. Diament ten odznacza się budową i właściwościami identycznymi, jak diament naturalny, jednak jego pochodzenie, wielkość i jakość sprawiają, że nie ma wartości jubilerskiej. Warto przy tym zauważyć, że drobinki diamentu są w bardzo specyficzny sposób połączone z tarczami, co zapewnia im najwyższą odporność na uszkodzenia.

Dlaczego warto sięgnąć właśnie po tarczę diamentową do cięcia?

Tarcze diamentowe od wielu lat cieszą się niezmiennym powodzeniem. Wszystko dlatego, że odznaczają się najwyższą jakością i zapewniają bardzo szerokie możliwością cięcia różnorodnych, nawet niezwykle twardych i odpornych materiałów. Ze względu na twardość diamentu, która na skali Mohsa osiąga 10, nadaje się on nawet do przecinania tak odpornych materiałów jak beton, asfalt, naturalne kamienie różnego rodzaju, cegły czy kostka brukowa. Żadne inne rodzaje tarcz nie zapewniają tak doskonałych wyników i szybkości cięcia, jak właśnie diamentowe. Właśnie to decyduje o ich popularności.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =