Biuro jest wizytówką każdej firmy. Nieważne czy produkcyjnej, usługowej, z branży przemysłowej, finansowej, logistycznej. Zgodnie z powiedzeniem „Jak nas widzą, tak nas piszą”, warto zainwestować w jego aranżację tak, by klient się w nim dobrze czuł, a pracownik chciał w nim spędzać więcej czasu. Ważne jest nie tylko pierwsze wrażenie, drobne, nietuzinkowe dodatki, ale również powoli odkrywane aranżacje czy też plakaty lub obrazy pozwalające zebrać myśli w całość. Istotne, aby w biurze poczuć się jak w domu.
Od lat topowym stylem aranżacji jest scandi. Biel, szarość oraz drewniane dodatki – najczęściej kojarzone ze stylem ciepłego, rodzinnego domu – od niedawna wykorzystywane również w nowoczesnych biurach. Charakterystyczny dla tego stylu jest jasny kolor ścian, często biały dywan na drewnianej podłodze, biurka w kolorze naturalnego drewna, ekologiczne krzesła oraz różnego rodzaju eko-dodatki: drewniane kubki na długopisy, kartonowe okładki kalendarzy czy notatników, plakaty zwierząt, rośliny w antyramach, rośliny w słoiku.
Bezsprzecznie prym nadal wiedzie styl loftowy, który cechują metalowe dodatki, betonowe ściany, cegła, podkreślone industrialne okna. Designerskie meble nie mają tylko wyglądać. Mają nam przede wszystkim służyć. Ale warto skupić się, by cieszyły oko. Ważna jest nowoczesna kolorystyka, np. w kilku odcieniach drewna, bądź też w kolorach pastelowych. Szuflady, półki, regały – wszystko to powinno być nowoczesne, eleganckie i jednocześnie przyjemne.
Podczas urządzania biura warto pomyśleć również o designerskich fotelach, które przestały służyć wyłącznie do siedzenia. Jest to oczywiście ich podstawowe zadanie, o którym czasami nowoczesny design zapomina. Fotel ma być przede wszystkim wygodnym miejscem pracy. Dodatkowo wymaga się, by był nowoczesny, elegancki, wyrazisty i niepowtarzalny.
Od pewnego czasu zauważa się tendencję do zazieleniania miejsc pracy. Tworzy się fikuśne kwietniki, czasami przypominające segmenty mebli. Niekiedy w miejsce obrazów wstawia się wiecznie zielony mech.