Sposób życia i styl

Co zrobić ze starymi, nienoszonymi ubraniami?

Każda osoba, która uwielbia modę, zmaga się z tym problemem. Bliskość i dostępność galerii handlowych, a także częste kuszące wyprzedaże powodują, że nasza szafa w krótkim czasie może pękać w szwach. Pojawia się problem, co zrobić z ubraniami, których z różnych powodów nie nosimy. Czy jedyną opcją jest wyrzucenie ich na śmietnik?

Drugie życie naszych ubrań

Choć przywołana opcja jest najszybszą, niestety nie jest zbyt dobra dla środowiska. Do produkcji ubrań zużywa się dużo wody oraz innych surowców, co znacznie obciąża naturę. Dlatego, o ile to możliwe, warto postarać się, aby odzież jak najdłużej pozostała w obiegu. Jeżeli nasi znajomi noszą podobny rozmiar lub są otwarci na pośredniczenie w wymianie, można zorganizować spotkanie-swap. Każdy może w domowym zaciszu obejrzeć ubrania, jest dużo kameralniej, niż w sklepie, a przede wszystkim ten sposób jest korzystny dla domowego budżetu.

Nieco bardziej pracochłonną opcją, jest wystawienie strojów w internecie. Daną rzecz należy dokładnie opisać, zrobić zachęcające zdjęcia, ustalić cenę i czekać na potencjalnych kupujących. Plusem jest to, że możemy odzyskać choć część pieniędzy włożonych w zakup ubrań. Dla ambitnych lub mających zacięcie krawieckie dobrym wyborem może być przerobienie koszulek, dżinsów, na coś zupełnie innego. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym temacie, warto sięgnąć po kursy krawieckie dostępne zarówno online jak i stacjonarnie. Będą doskonałym źródłem zarówno wiedzy jak i inspiracji, a fachowcy dokładnie wytłumaczą, jak osiągnąć pożądany efekt.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 1 =