Sposób życia i styl

Jakie przyczepy może ciągnąć auto osobowe?

Samochód osobowy można prowadzić, mając prawo jazdy kategorii B oraz B+E. To drugie upoważnia nas do jeżdżenia z większą ilością różnych przyczep. Kierowcy, posiadający poszczególne kategorie prawa jazdy, powinni mieć świadomość, do kierowania jakimi dokładnie pojazdami (lub zespołami pojazdów) posiadają uprawnienia. Kiedy mogą poruszać się z przyczepą jednoosiową platformową tego typu https://carro.com.pl/kategoria/przyczepy-samochodowe/przyczepy-jednoosiowe-platformowe/, a kiedy z przyczepą lekką? Czy prowadzenie samochodu osobowego z przyczepą zdobycia wymaga dodatkowych uprawnień lub odbycia jakichś kursów?

Warto mieć świadomość, jakie dokładnie uprawnienia posiadamy

Jeżeli chodzi o uprawnienia, które zdobywamy w momencie dostania prawa jazdy kategorii B, to nie są one zbyt szerokie. Chcąc kierować zespołem pojazdów, kierowca ma możliwość prowadzenia samochodu osobowego z przyczepą lekką (której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg). Dodatkowo, osoba posiadająca kategorię B, może prowadzić również zespół pojazdów składający się z samochodu osobowego i przyczepy (innej niż lekka), pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita obu pojazdów nie przekracza 4250 kg.

Kierowcy, którzy zdecydowali się na poszerzenie swoich uprawnień i posiadają kategorię B+E, mogą kierować pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej równej 3,5t, wraz z przyczepą, której DMC również wynosi 3,5t. W przypadku przyczep specjalistycznych takich jak te https://carro.com.pl/kategoria/przyczepy-samochodowe/przyczepy-specjalistyczne/ nie potrzeba zdobywać żadnych dodatkowych uprawnień. Ważne, aby całkowita masa dopuszczalna stworzonego przez nas zespołu pojazdów, nie przekraczała tej, do której upoważnia nas posiadane przez nas prawo jazdy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 12 =