Czym kierować się przy wyborze prysznicu bezpieczeństwa?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przepisy jasno mówią o tym, że w każdym miejscu, w którym mamy do czynienia z ryzykiem uszkodzenia ciała przez substancje żrące lub łatwopalne musi znajdować się prysznic bezpieczeństwa. Umiejscowienie jego także jest ściśle określone przepisami. Przy wyborze prysznica powinniśmy kierować się kilkoma wytycznymi: rodzajem pomieszczenia, jego wielkością oraz rodzajem występującego zagrożenia.

Rodzaje pryszniców – na co zwracać uwagę

Montowany do ściany – używamy tam, gdzie montowanie do sufitu jest niemożliwe, zwracamy uwagę na jakość wykonania wylewki.

Montowany do sufitu – uruchamianie natrysku odbywa się poprzez pociągnięcie specjalnej rączki, by go wyłączyć rączkę trzeba ponownie pociągnąć. Można się też spotkać z natryskami uruchamianymi automatycznie, zwracamy uwagę na jakość wykonania misy.

Montowany do podłogi – tutaj musimy uważać na stabilność konstrukcji, uruchamiany tak jak ten montowany do sufitu

Na platformie – takim prysznicem bezpieczeństwa interesujemy się w przypadku, gdy nie mamy możliwości wkomponować go w pomieszczenie, w którym ma się znajdować. Musimy zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji i barierek.

Czy prysznic bezpieczeństwa zawiera dodatkowe elementy?

Dostępne są także prysznice bezpieczeństwa z oczomyjką, ponieważ według prawa, one także powinny zostać zamontowane wraz z prysznicem. Oczomyjkę można zamówić osobno i producenci zazwyczaj tworzą prysznice, które będą tworzyć z tym dodatkowym elementem spójną całość. Oczomyjki uruchamia się zazwyczaj poprzez naciśnięcie oznaczonego przycisku, bądź też pedału nożnego, który to jest charakterystyczny dla pryszniców na platformach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Wybór pościeli dla dziecka- czym się kierować?
Wybór pościeli dla dziecka- czym się kierować?
Każde dziecko ma swoje własne zdanie i swój gust. Bardzo szybko dzieci uświadamiają nam co im się podoba, a co […]
Masy szpachlowe – właściwości, rodzaje i zastosowanie
Masy szpachlowe – właściwości, rodzaje i zastosowanie
Masę szpachlową wykorzystuje się podczas prac remontowych do uzupełniania ubytków, jakie pojawiły się na ścianach. Dzięki niej możliwe jest także […]
Śmieszne prezenty dla współmałżonka
Śmieszne prezenty dla współmałżonka
Większość z nas lubi dostawać prezenty. Nieco gorzej sprawa wygląda z wybieraniem i kupowaniem prezentów dla drugiej osoby. Wielokrotnie dzieje […]