Uncategorized

Czym kierować się przy wyborze prysznicu bezpieczeństwa?

Przepisy jasno mówią o tym, że w każdym miejscu, w którym mamy do czynienia z ryzykiem uszkodzenia ciała przez substancje żrące lub łatwopalne musi znajdować się prysznic bezpieczeństwa. Umiejscowienie jego także jest ściśle określone przepisami. Przy wyborze prysznica powinniśmy kierować się kilkoma wytycznymi: rodzajem pomieszczenia, jego wielkością oraz rodzajem występującego zagrożenia.

Rodzaje pryszniców – na co zwracać uwagę

Montowany do ściany – używamy tam, gdzie montowanie do sufitu jest niemożliwe, zwracamy uwagę na jakość wykonania wylewki.

Montowany do sufitu – uruchamianie natrysku odbywa się poprzez pociągnięcie specjalnej rączki, by go wyłączyć rączkę trzeba ponownie pociągnąć. Można się też spotkać z natryskami uruchamianymi automatycznie, zwracamy uwagę na jakość wykonania misy.

Montowany do podłogi – tutaj musimy uważać na stabilność konstrukcji, uruchamiany tak jak ten montowany do sufitu

Na platformie – takim prysznicem bezpieczeństwa interesujemy się w przypadku, gdy nie mamy możliwości wkomponować go w pomieszczenie, w którym ma się znajdować. Musimy zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji i barierek.

Czy prysznic bezpieczeństwa zawiera dodatkowe elementy?

Dostępne są także prysznice bezpieczeństwa z oczomyjką, ponieważ według prawa, one także powinny zostać zamontowane wraz z prysznicem. Oczomyjkę można zamówić osobno i producenci zazwyczaj tworzą prysznice, które będą tworzyć z tym dodatkowym elementem spójną całość. Oczomyjki uruchamia się zazwyczaj poprzez naciśnięcie oznaczonego przycisku, bądź też pedału nożnego, który to jest charakterystyczny dla pryszniców na platformach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 9 =