Uncategorized

Czym kierować się przy wyborze prysznicu bezpieczeństwa?

Przepisy jasno mówią o tym, że w każdym miejscu, w którym mamy do czynienia z ryzykiem uszkodzenia ciała przez substancje żrące lub łatwopalne musi znajdować się prysznic bezpieczeństwa. Umiejscowienie jego także jest ściśle określone przepisami. Przy wyborze prysznica powinniśmy kierować się kilkoma wytycznymi: rodzajem pomieszczenia, jego wielkością oraz rodzajem występującego zagrożenia.

Rodzaje pryszniców – na co zwracać uwagę

Montowany do ściany – używamy tam, gdzie montowanie do sufitu jest niemożliwe, zwracamy uwagę na jakość wykonania wylewki.

Montowany do sufitu – uruchamianie natrysku odbywa się poprzez pociągnięcie specjalnej rączki, by go wyłączyć rączkę trzeba ponownie pociągnąć. Można się też spotkać z natryskami uruchamianymi automatycznie, zwracamy uwagę na jakość wykonania misy.

Montowany do podłogi – tutaj musimy uważać na stabilność konstrukcji, uruchamiany tak jak ten montowany do sufitu

Na platformie – takim prysznicem bezpieczeństwa interesujemy się w przypadku, gdy nie mamy możliwości wkomponować go w pomieszczenie, w którym ma się znajdować. Musimy zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji i barierek.

Czy prysznic bezpieczeństwa zawiera dodatkowe elementy?

Dostępne są także prysznice bezpieczeństwa z oczomyjką, ponieważ według prawa, one także powinny zostać zamontowane wraz z prysznicem. Oczomyjkę można zamówić osobno i producenci zazwyczaj tworzą prysznice, które będą tworzyć z tym dodatkowym elementem spójną całość. Oczomyjki uruchamia się zazwyczaj poprzez naciśnięcie oznaczonego przycisku, bądź też pedału nożnego, który to jest charakterystyczny dla pryszniców na platformach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =