Wypoczynek i hobby

Chcesz podróżować? Poznaj Słowację! Państwo, które ma wiele do zaoferowania

Jeśli szukasz przygód, to na Słowacji znajdziesz ich mnóstwo – od spływu Dunajcem, przez kolarstwo górskie po malownicze krajobrazy i wędrówki przez Tatry Wysokie.

Uznana przez UNESCO

Słowacja to mały kraj w Europie Środkowej, graniczący z Czechami, Polską i Austrią. Jest bogata w naturalne piękno i historię, z wieloma miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w tym historycznym miastem Bardejov, ważnym ośrodkiem czeskiej kultury i domem dla wielu przykładów jej architektury.

Znajdziesz tu mnóstwo muzeów, czy też zamków do odwiedzenia. Jednakże jeśli nadal czujesz, że czegoś zabraknie w twoim planie podróży –https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/slowacja/, oto pięć rzeczy, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić podczas wizyty na Słowacji:

  1. Spacer po bratysławskiej starówce

  2. Wędrówka przez Park Narodowy Wysokie Tatry

  3. Wizyta w ruinach zamku Devin

  4. Spływ łodzią po rzece Vah

  5. Park Narodowy Słowacki Raj

Dla tych, którzy pragną wypocząć

A dla tych, którzy wolą swoje przygody bliżej domu, jest wiele sportów wodnych w ofercie – od pływania w jednym z wielu słowackich jezior lub rzek do wędkowania na Dunaju, lub relaksowania się z kieliszkiem wina na brzegu jednej z winnic.

Stolicą Słowacji jest Bratysława, która jest również najmłodszą stolicą UE. Bratysława ma wiele atrakcji, w tym zamki i pałace, które pochodzą sprzed wieków. Jeśli szukasz czegoś bardziej nowoczesnego, są tu restauracje, które oferują słowacką tradycyjną kuchnię. Jest tu również wiele kawiarni i klubów nocnych, w których można bawić się po zmroku.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =