Branża budowlana

Dlaczego warto się zdecydować na ocieplenie domu przed zimą

Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu przed zimą. Dlaczego warto się na to zdecydować? Powodów jest wiele. Od zwykłej oszczędności, po ochronę naszego zdrowia.

Co nam daje ocieplenie?

Zbliża się sezon grzewczy. Niestety, nieszczelna izolacja lub jej brak powoduje ogromne straty. Ocieplane budynki oddają mnóstwo ciepła do otoczenia. Zwiększa to znacznie ich koszty utrzymania. Niedocieplona ściana charakteryzuje się znacznie większym przewodnictwem termicznym, a brak szczelnej izolacji powoduje powstawanie tak zwanych mostków cieplnych. Kiedy temperatura na zewnątrz spada, jej powierzchnia również jest chłodniejsza. To może powodować kondensację pary wodnej, czemu sprzyja duża wilgotność powietrza wewnątrz budynku. Za wszystko odpowiedzialne jest zjawisko występowania temperatury punktu rosy. Oprócz korozji powierzchni, skutkiem tych zjawisk jest szybkie pojawienie się grzybów i pleśni na ścianach. Szkodzi to naszemu zdrowiu, negatywnie wpływając na drogi oddechowe i powodując alergie.

Obecnie, tradycyjne ocieplanie wełną mineralną, czy styropianem jest coraz częściej zastępowane metodą natrysku pianki poliuretanowej. Głównym powodem są jej lepsze parametry izolacyjne. Warstwę materiału można nanieść na już istniejąc pokrycie, co zacznie skraca czas remontu i rozwiązuje problem utylizacji odpadów. Decydując się na fachową ekipę, na przykład taką jak: http://izolacjenatryskowe.eu/, będziemy mogli cieszyć się ociepleniem wykonanym profesjonalnie i szybko, tak by zdążyć jeszcze przed niskimi temperaturami.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − pięć =