Sposób życia i styl

Długość i kroje sukienek wieczorowych – jakich błędów unikać?

Na uroczyste okazje kobiety zakładają zwykle sukienki wieczorowe. To w zasadzie obowiązkowy element w szafie, który wykorzystywany jest w kontekście wystawnych przyjęć czy innych wyjątkowych wydarzeń. Trzeba zatem wybrać odpowiednią kreację, która będzie się prezentowała pięknie, ale i stosownie. Na co zwrócić uwagę w kontekście długości i kroju takich ubrań?

Jaka długość będzie odpowiednia? 

W kontekście długości wzorcowym przykładem takich sukni są te w wersje maxi, sięgające przynajmniej do kostek, a często do samej ziemi. Jest to element wyróżniający takie kreacje, choćby na tle popularnych sukienek koktajlowych, które bywają krótsze. Je również zakłada się na przyjęcia, lecz na te bardziej wystawne powinno się jednak postawić na wariant wieczorowy. Zdarzają się pewne odstępstwa, lecz co do zasady w kontekście takich strojów najlepiej nosić długie suknie.

Różnorodność fasonów

Pod względem długości renomowany producent sukienek wizytowych zaoferuje dużą różnorodność. Podobnie wygląda to w przypadku fasonów. Dzięki temu można je dobrać pod kątem kształtu figury – powinny podkreślać atuty i tuszować ewentualne niedoskonałości. Najpopularniejsze są warianty ołówkowe oraz tzw. „syreny”, czyli kreacje z dopasowanym stanem i zakończone syrenim ogonem. Nieco podobne są suknie w kształcie trąbki, lecz w tych rozszerzenie zaczyna się już w okolicy kolan. Modnym wyborem będą także sukienki na bazie litery „A”, które są obcisłe na górze i rozszerzają się do dołu. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 13 =