Biznes i finanse

Dotacje unijne na innowacje – kto może z nich skorzystać?

Unia finansuje innowacje

Unia Europejska już od lat prowadzi projekty, mające na celu rozwój gospodarczy krajów Europy. Umożliwia pozyskanie dotacji finansowych, dzięki czemu przedsiębiorcy mają możliwość rozwoju swojej działalności. Ostatnio nacisk kładziony jest na nowoczesność i oryginalne, innowacyjne pomysły. Stawia się na niestereotypowe rozwiązania. Ponieważ wdrożenie takich działań bywa zazwyczaj kosztowne dla przedsiębiorców, są oni zmuszeni skorzystać z zewnętrznych źródeł udzielających pomocy finansowej. Z pomocą przychodzą dotacje unijne na innowacje.
Dla każdego województwa są przeznaczone osobne środki na ten rodzaj finansowania. Mogą go uzyskać firmy, które wykażą się pomysłowością, a przedstawione przez nich rozwiązanie zostanie uznane jako postępowe. W związku z tym pieniądze otrzyma tylko ten, kto na prawdę na to zasługuje. A innowacyjny pomysł to taki, który dotyczy wprowadzenia oryginalnych produktów lub usług, prac badawczo-rozwojowych lub działań mających na celu oryginalne rozwiązanie problemów społecznych.
Dzięki możliwości, którą daje Unia Europejska, pozyskiwanie funduszy unijnych Kraków wykorzystuje w możliwie najlepszy sposób. Jest tam zauważalny stały rozwój w wielu dziedzinach gospodarczych i społecznych. Dodatkowo istnieje też wiele firm, które pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu odpowiedniego finansowania. Uzyskanie ich ze środków publicznych wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Skorzystanie z takich usług zdecydowanie usprawni proces dalszego rozwoju firmy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 18 =