Wypoczynek i hobby

Jak zdobyć uprawnienia żeglarskie?

Spędzanie wakacji nad wodą to doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czego. Wielu z nas lubi w tym czasie zażyć ciekawych aktywności, takich jak chociażby żegluga. Trzeba jednak pamiętać, że nie możemy samodzielnie sterować jachtem nie posiadając odpowiednich uprawnień. Patent żeglarski możemy jednak zdobyć nawet w czasie wakacji, ponieważ kurs nie jest trudny i wystarczy tylko pilnie się uczyć.

Szukamy kursu

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to znaleźć towarzystwo żeglarskie, które przyjmuje zapisy na kursy żeglarskie. Na Mazurach znajdziemy mnóstwo takich podmiotów, ponieważ każdego roku w wakacje zbiera się długa lista chętnych. W ten sposób również my możemy przejść nasz kurs żeglarz jachtowy Mazury to patent, który pozwoli nam samodzielnie zasiąść za sterem łodzi i wczuć się w rolę prawdziwego kapitana. Możemy wybrać się na długą wyprawę po mazurskich jeziorach, zarówno własnym jachtem jak i wypożyczonym na miejscu. Samodzielna żegluga to wspaniała rzecz i każdy powinien tego spróbować.

Elementy szkolenia

Na początku czeka nas część teoretyczna, podczas której poznamy najbardziej istotne elementy łodzi. Dowiemy się też jak używać przyrządów sterowniczych, jak bezpiecznie nawigować i ustalać swoją pozycję nawet wtedy, gdy uszkodzi się nam odbiornik GPS. Następnie przejdziemy do części praktycznej, podczas której nauczymy się wykonywać rozmaite manewry. Jest to chociażby zwrot przez sztag oraz przez rufę. Na końcu musimy zdać egzamin, który umożliwi nam zdobycie patentu żeglarskiego.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 17 =