Biznes i finanse

Jak usprawnić usługi firm transportowych?

Prowadzenie firmy transportowej jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Im większe mamy przedsiębiorstwo, tym jeszcze trudniejszym się staje. Zdecydowanie zarządzanie mogą nam ułatwić najnowsze zdobycze techniki. Szczególnie że planowanie przewozów musi uwzględniać bardzo często nie tylko czasy przejazdów, ale również i obowiązkowe pauzy w pracy kierowców.

Geolokalizacja pojazdów

Kiedy nasi pracownicy ruszają w trasę, nigdy nie wiedzą dokładnie, co może się wydarzyć podczas drogi. Nieprzewidziane utrudnienia w ruchu, wypadki lub awarie auta, mogą skutecznie zepsuć każdy nawet najlepszy plan transportowy. Monitoring samochodów ciężarowych pozwala nam na porównywanie postępów planowanych z rzeczywistymi i odpowiednio szybką reakcję. Czasem niezbędne jest wysłanie w podróż kolejnego pojazdu, aby można było się wywiązać ze zlecenia, które było pierwotnie planowane dla jednego.

Dodatkowe zalety

Geolokalizacja sprawdza się doskonale nie tylko w przypadku firm logistycznych. Wypożyczalnie samochodów osobowych, ciężkiego sprzętu budowlanego lub maszyn rolniczych również mogą na niej skorzystać. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, co dzieje się z naszą własnością i czy wynajmujący nie przekracza ustaleń zawartych w umowie. Innym dodatkowym aspektem jest możliwość wyposażenia maszyn w różnorodne czujniki, dzięki którym na bieżąco wraz z pozycją dostaniemy informację o przebiegu lub zużyciu paliwa. Wszystkie takie informacje mogą być dla nas bardzo przydatne, zwłaszcza kiedy pojazdy pracują bez zbyt dużego przemieszczania się np. koparki.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 6 =