Zdrowie i medycyna

Jak wybrać odpowiedni wózek inwalidzki?

Jeśli doznałeś urazu i potrzebujesz wózka inwalidzkiego, będziesz miał do wyboru wiele opcji. Decyzja o zakupie wózka inwalidzkiego jest ważna i nie powinna być podejmowana lekko. Ważne jest, aby wybrać wózek inwalidzki, który pasuje do Twoich potrzeb mobilności i stylu życia, i że jesteś wygodny z estetyką krzesła.

Rozmiar wózka inwalidzkiego

Wózki inwalidzkie występują w różnych rozmiarach, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który będzie pasował do Twojego typu ciała i rozmiaru. Jeśli nie jesteś pewien, odwiedź autoryzowanego sprzedawcę lub sklep z artykułami medycznymi, aby wypróbować różne modele i znaleźć to, co będzie dla Ciebie najlepsze. Możesz też sprawdzić sklep http://www.wsrmila.pl/sprzet/wozek-inwalidzki/, na którym są wszystkie potrzebne informacje.

Nośność wózka inwalidzkiego

Przed zakupem warto upewnić się, że wózek inwalidzki wytrzyma wszelkie dodatkowe akcesoria lub sprzęt – taki jak poduszka lub podnóżek. Zastanów się również, jaką wagę może utrzymać każdy model, zanim kupisz taki, który nie będzie w stanie utrzymać Twojej wagi wygodnie lub bezpiecznie.

Typ wózka inwalidzkiego

Istnieją trzy główne rodzaje wózków inwalidzkich: standardowe ręczne wózki inwalidzkie, samojezdne wózki inwalidzkie (z akumulatorem elektrycznym lub silnikiem gazowym) oraz wózki inwalidzkie ze sztywną ramą (z akumulatorem elektrycznym lub silnikiem gazowym). Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Wybór odpowiedniego zależy od tego, co najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i potrzeb.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =