Wypoczynek i hobby

Jaka broń palna może się przydać w trakcie polowania?

W zależności od polowania, na jakie się wybieramy, możemy potrzebować różnych rodzajów broni. Czy polujemy w dzień, czy w nocy; czy planujemy zakradanie się do zwierzyny, czy polowanie stacjonarne, np. z ambony; czy wybieramy się zapolować na zwierzynę drobną, czy grubą – wszystkie te elementy mają znaczenie i do każdego z nich lepiej będzie pasowała inna broń. Dlatego zanim zdecydujemy się na odpowiedni model, powinniśmy mieć już przynajmniej ustalony wstępny plan przebiegu wyprawy.

Modele warte rozważenia

Jedną z najbardziej popularnych broni myśliwskich jest klasyczny sztucer. Broń o dużej mocy i sporym zasięgu, którą wykorzystuje się do polowania na grubą zwierzynę. Myśliwi najczęściej korzystają ze sztucera, okopując się w konkretnym miejscu i czekając, aż cel pojawi się w zasięgu strzału. A propos okopywania się – warto również pomyśleć o saperce, małej wojskowej łopatce, przydatnej nie tylko, gdy trzeba coś wykopać, ale również do obrony (i może czegoś innego – jest to wyjątkowo przydatne narzędzie).

Na krótki dystans warto pomyśleć o pistolecie. Jest cała masa wiatrówek imitujących tę broń, a wśród nich wartą odnotowania jest ta imitująca pistolet maszynowy MP5. Może służyć nie tylko jako broń odstraszającą lub powalająca zwierzynę, która podejdzie zbyt blisko, ale również jako narzędzie do uczestnictwa w rywalizacji. Jest to broń typu ASG, którą wykorzystuje się podczas zawodów np. w paintballa, gdzie dwie drużyny strzelają do siebie, starając się wyeliminować przeciwników.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =