Wypoczynek i hobby

Język turecki – jak zacząć naukę?

Nauka języka tureckiego to świetny sposób na poszerzenie horyzontów i otwarcie świata możliwości. Język turecki jest językiem indoeuropejskim, należącym do rodziny języków turkijskich. Jest blisko spokrewniony między innymi z azerbejdżańskim, kazachskim i tatarskim. Jest to pierwszy główny język regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), którym posługuje się około 80 milionów ludzi. Jest to również jeden z oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych, co daje mu międzynarodową siłę przebicia.

Gramatyka turecka

Turecki jest bardzo łatwy do nauczenia, ponieważ wykorzystuje alfabet łaciński z kilkoma dodatkowymi literami dla dźwięków, takich jak ç i ğ. Język turecki wykorzystuje również harmonię samogłosek, tak że wszystkie samogłoski w słowie muszą być albo „otwarte” albo „zamknięte”, co ułatwia zapamiętanie wszystkich dźwięków. Gramatyka turecka jest prosta i nieskomplikowana; jest podobna do gramatyki angielskiej, ale ma mniej wyjątków.

Nauka tureckiego

Najważniejszą rzeczą w nauce każdego nowego języka jest praktyka! Upewnij się, że wypróbowujesz to, czego się nauczyłeś z rodzimymi użytkownikami języka, tak często jak to możliwe. Im więcej kontaktu z językiem, tym większa szansa na jego szybkie opanowanie! Możesz również zapisać się do szkoły językowej lub wziąć prywatne lekcje. Na stronie https://www.lisan.eu/ jest najlepsza szkoła języka tureckiego. Jeśli mieszkasz w pobliżu tureckiej społeczności, odwiedzaj ją często i zaprzyjaźnij się z niektórymi jej mieszkańcami. Pomoże Ci to w przyswojeniu kolokwializmów i slangu, które nie są nauczane na większości zajęć językowych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − szesnaście =