Sposób życia i styl

Strój do pracy i na uczelnię

Nasze życie toczy się szkole, w domu, w pracy lub na uczelni. Codziennie chcemy dobrze wyglądać i dobrze się ze sobą czuć. Podstawą dobrego samopoczucia jest odpowiedni strój. A co to oznacza?

W co się ubrać?

Jeżeli jesteście uczniami czy studentami, to macie mniejszy problem z wyborem codziennego stroju. Sweter, bluza plus jeansy i można spokojnie udać się na lekcje czy zajęcia na uczelni. Dziewczyny mogą ubrać sukienkę lub spódnice, do tego ładne buty na wysokim obcasie i dobra stylizacja gotowa. Podczas egzaminów, możecie ten sweter czy bluzę zamienić na koszulę i strój stanie się bardziej formalny, a przez to bardziej stosowny do sytuacji.

Praca wymaga czasami bardziej formalnego wyglądu. W korporacjach zazwyczaj jest ściśle określone w czym można, a w czym nie przychodzić do pracy. Koszula i spódnica w przypadku kobiet oraz koszula i eleganckie spodnie w przypadku mężczyzn to standard. Jeżeli więc chcecie pracować w takiej firmie, to musicie się dostosować do panujących tam zasad.

Praca w biurze, które nie jest częścią większej korporacji, pozwala na zachowanie pewnej swobody ubioru. Koszula czy pantofle nie są wymagane codziennie. Wystarczy aby Wasz ubiór był czysty, schludny i estetyczny. Dobrym, i bardzo funkcjonalnym dodatkiem do codziennej stylizacji dla mężczyzn są plecaki miejskie oraz nerki.

Do plecaka możecie schować wszystkie potrzebne Wam dokumenty oraz laptopa, a nerki dobrze Wam posłużą do przenoszenia dokumentów oraz portfela czy telefonu. Kobiety oczywiście jako dodatek mają torby, które, jak wszyscy dobrze wiedzą, mogą pomieścić bardzo dużo rzeczy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =