Sposób życia i styl

Jakie są sposoby na utratę cellulitu?

Cellulit to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, która przyjmuje formę podskórnych zgrubień. Stanowi prawdziwe utrapienie dla kobiet. Dodatkowo do jego powstawania przyczynia się wysokie stężenie estrogenów, dlatego tak trudno sobie z nim radzić. Na szczęście pojawiają się coraz skuteczniejsze metody do walki z nieestetyczną „skórką pomarańczową”.

Masaż limfatyczny

Jednym ze sposobów na utratę niechcianego cellulitu jest masaż za pomocą szczotki z ostrym włosiem. Można zastąpić ją również specjalną rękawicą lub masażerem z wypustkami. Miejsca, gdzie tkanki tłuszczowej jest najwięcej, powinno masować się okrężnymi ruchami lub podłużnymi z góry na dół. Pozwala to na rozbicie „grudek”, poprawę krążenia oraz ujędrnienie skóry. Wtedy jest ona w stanie szybciej usuwać toksyny.

Elektrostymulacja mięśni

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się trening z użyciem impulsów elektrycznych. Osoba ćwicząca ubierana jest w strój wyposażony w elektrody. Podczas wskazanego przez trenera zestawu ćwiczeń, wspomagają one pracę mózgu, który wysyła impulsy do neuronów zlokalizowanych w mięśniach. System EMS zapewnia więc wydajniejszą pracę – 20 minut takiego treningu jest równoważne z 3-godzinną aktywnością na siłowni. 

Drgania wytwarzane przez urządzenie powodują równomierne skurcze mięśni, przyspieszenie metabolizmu, a tym samym spalanie tkanki tłuszczowej oraz likwidację problematycznych złogów tłuszczowych. To dlatego po stymulator EMS chętnie sięgają panie borykające się z cellulitem. Profesjonalną wiedzę w tym zakresie oraz pomoc wyszkolonych trenerów może zapewnić m.in. https://meonems.pl.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 6 =