Karma dla dorosłego psa – jaka powinna być?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedzenie, którym karmisz swojego psa jest bardzo ważną częścią jego życia. Jest to jedyna rzecz, której nie może wybrać dla siebie, więc to do Ciebie należy upewnienie się, że to co mu dajesz jest dobre dla niego i jego zdrowia.

Podobnie jak w przypadku ludzi, psy potrzebują różnych składników odżywczych z różnych pokarmów, aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe. Jeśli nie podajesz psu odpowiednich ilości każdego składnika odżywczego, może on zachorować.

Poniższa tabela zawiera wykaz niektórych powszechnych składników występujących w karmach dla psów oraz ich działanie dla Twojego psa:

Mączka z kurczaka lub indyka 

Mączka z kurczaka lub indyka jest wytwarzana ze zmielonych tuszek kurczaka lub indyka (kości i skóra). Składnik ten dostarcza białka, a także niektórych witamin i minerałów.

Warzywa 

Warzywa są doskonałym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Dodają również smaku suchej karmie dla psów, ale mają niewielką wartość odżywczą, chyba że zostaną najpierw ugotowane przed dodaniem do miski z jedzeniem Twojego pupila.

Ziarna

Ziarna takie jak kukurydza i pszenica dostarczają węglowodanów, które są potrzebne organizmowi Twojego psa do produkcji energii i procesów wzrostu, takich jak rozwój mięśni i organów, które wymagają glukozy (cukru) do produkcji energii przez komórki w całym organizmie.

Jeśli chcesz kupić odpowiednią karmę dla swojego psa, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/karma-dla-doroslego-psa-257.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Grill gazowy do małej gastronomii
Grill gazowy do małej gastronomii
Grillowane jedzenie jest bez wątpienia jednym z najbardziej ulubionych przez wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego. Jego smak […]
Potrzebne akcesoria dla sprzętów elektronicznych
Potrzebne akcesoria dla sprzętów elektronicznych
Sklep z akcesoriami do telefonów jest miejscem często odwiedzanym przez miłośników gadżetów i nowinek technologicznych. Można w nim znaleźć różnego […]
Słodycze zdrowsze od typowych cukierków
Słodycze zdrowsze od typowych cukierków
Jeśli starasz się jeść zdrowiej, słodycze mogą być wyzwaniem. Większość słodyczy jest pełna cukru, tłuszczu i kalorii. A niektóre cukierki […]