Technologie & IT

Jak przygotować towar do transportu?

Pracownicy branży logistycznej doskonale wiedzą, że nie jest możliwe właściwe załadowanie towaru na palecie bez uprzedniego ustalenia planu, jak to zrobić. Niedokładne ułożenie ładunku może prowadzić nie tylko do uszkodzenia jego zawartości, ale również stać się przeszkodą w procesie ubiegania się o odszkodowanie w ramach ubezpieczenia transportu. W związku z tym należy przykładać ogromną wagę do właściwego zabezpieczenia przesyłki przed wysłaniem jej w świat.

Stabilność na pierwszym miejscu

W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru odpowiedniej palety – najlepiej dostosowanej do rodzaju transportu. W przypadku transportu drogowego może to być konstrukcja drewniana, a w transporcie lotniczym – zrobiona z tektury falistej. Bardzo ważny jest również jej stan techniczny.

Nie może być więc nigdzie pęknięta, złamana czy przegnita. Gdy dokonamy wyboru palety, kolejnym krokiem jest zamocowanie na niej przesyłek. Należy zadbać w szczególności o stabilne ich ułożenie. Obowiązują tutaj trzy uniwersalne zasady:

1. Ładunek nie może wykraczać poza obszar palety.

2. Ładunek najlepiej jest przewozić na konstrukcjach o wymiarach 80 x 120 cm.

3. Środek ciężkości ma się znajdować w samym centrum pola palety.

Tak precyzyjne ułożenie towaru zapewnia m.in. transport palet Rzeszów. Po ułożeniu paczek jedna obok drugiej, przytwierdza się je do palety za pomocą specjalnej taśmy ze stali niskowęglowej walcowanej na zimno albo taśmy polipropylenowej, ewentualnie folii termokurczliwej.

Tak przygotowaną przesyłkę można jeszcze dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi skrzyniami, które układa się bezpośrednio na towarze. Jeśli zależy nam na tak precyzyjnym przewozie naszych produktów, powinniśmy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło “transport paletowy Leszno”.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + trzy =