Zdrowie i medycyna

Kiedy należy udać się do kardiologa dziecięcego?

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z sercem, być może zastanawiasz się, czy powinno zgłosić się do kardiologa dziecięcego. Co to w ogóle znaczy?

Czym zajmuję się kardiolog dziecięcy?

Kardiologia dziecięca zajmuje się badaniem serca u dzieci. Kardiolodzy dziecięcy to lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu dzieci z problemami z sercem. Termin „kardiolog” oznacza dosłownie „lekarz od serca”. Kardiolodzy dziecięcy są przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami serca, wrodzonymi chorobami serca (CHD) oraz innymi schorzeniami wpływającymi na serce. Często współpracują z innymi specjalistami, takimi jak kardiochirurdzy i dietetycy.

Skąd wiedzieć że dziecko potrzebuje wizyty?

Oto kilka oznak, że Twoje dziecko może potrzebować wizyty u kardiologa dziecięcego:

1) Utrzymujący się ból w klatce piersiowej lub duszności – Mogą to być oznaki czegoś poważnego, jak zastoinowa niewydolność serca lub choroba wieńcowa (CAD). Ważne jest, aby te kwestie zostały sprawdzone przez lekarza, aby wiedzieć, co się dzieje i jak skutecznie to leczyć.

2) Szmery w sercu – Szmery to dźwięki wydawane przez krew przepływającą przez komory serca Twojego dziecka. Szmery są dość powszechne, zwłaszcza u dzieci.

3) Kołatanie serca – Kołatanie serca to dodatkowe uderzenia serca, które mogą powodować u dziecka uczucie omdlenia lub zawroty głowy, ból w klatce piersiowej lub duszności. Takie objawy zdiagnozuje każdy kardiolog dziecięcy Warszawa ma na swojej mapie wielu takich specjalistów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 8 =