Wrastające paznokcie – jak poradzić sobie z tym problemem?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wrastający paznokieć może być bolesny i czasami trudny do wyleczenia. Jest to częsty problem, z którym zmaga się wiele osób. Dochodzi do niego, gdy krawędź lub rogi jednego z paznokci wrastają w miękką, mięsistą część palca, powodując stan zapalny i ból.

Wrastające paznokcie mogą zdarzyć się każdemu, ale są szczególnie powszechne wśród osób z cukrzycą, które mają słabe krążenie krwi i są narażone na problemy ze stopami. Są one również bardziej powszechne z wiekiem, ponieważ paznokcie rosną wtedy wolniej, a skóra wokół nich staje się cieńsza.

Leczenie wrastających paznokci u stóp

Jeśli zmagasz się wrastającym paznokciem, ważne jest, aby jak najszybciej podjąć kroki w celu pozbycia się problemu, zanim jego stan się pogorszy.

Wrastające paznokcie u stóp można leczyć poprzez:

  • Moczenie stopy w ciepłej wodzie przez 15 minut dwa razy dziennie przez około tydzień, aż paznokieć stanie się na tyle miękki, że będziesz można go usunąć za pomocą pęsety.
  • Stosowanie maści z antybiotykiem dwa razy dziennie, aż do całkowitego zagojenia się tego miejsca (może to potrwać do dwóch miesięcy). Pomoże to zapobiec infekcji i jednocześnie pozwoli na wyleczenie wszelkich istniejących uszkodzeń spowodowanych przez wrastający paznokieć.
  • Udanie się do specjalisty – warto znaleźć salon oferujący usługi takie jak wrastające paznokcie warszawa. Pozwolenie specjalistom na zaopiekowanie się Twoimi stopami będzie rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu unikniesz wszelkich powikłań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Odzież robocza – w co powinien być wyposażony każdy pracownik budowy?
Odzież robocza – w co powinien być wyposażony każdy pracownik budowy?
Pracodawca zatrudniający pracowników na budowie musi zapewnić im odpowiedni ubiór. Otrzymywana przez nich odzież oraz obuwie powinny być nieodpłatne, ponieważ […]
Jakie formy reklamy można wyróżnić w formie wydruku?
Jakie formy reklamy można wyróżnić w formie wydruku?
Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawiło, że metody reklamy znacząco się zmieniły. Internet i związane z nim możliwości nie wyparły jednak […]
Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu olejem?
Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu olejem?
Opał olejowy jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych substancji grzewczych. Jest on coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych sieci gazowych. Czym […]