Zdrowie i medycyna

Wrastające paznokcie – jak poradzić sobie z tym problemem?

Wrastający paznokieć może być bolesny i czasami trudny do wyleczenia. Jest to częsty problem, z którym zmaga się wiele osób. Dochodzi do niego, gdy krawędź lub rogi jednego z paznokci wrastają w miękką, mięsistą część palca, powodując stan zapalny i ból.

Wrastające paznokcie mogą zdarzyć się każdemu, ale są szczególnie powszechne wśród osób z cukrzycą, które mają słabe krążenie krwi i są narażone na problemy ze stopami. Są one również bardziej powszechne z wiekiem, ponieważ paznokcie rosną wtedy wolniej, a skóra wokół nich staje się cieńsza.

Leczenie wrastających paznokci u stóp

Jeśli zmagasz się wrastającym paznokciem, ważne jest, aby jak najszybciej podjąć kroki w celu pozbycia się problemu, zanim jego stan się pogorszy.

Wrastające paznokcie u stóp można leczyć poprzez:

  • Moczenie stopy w ciepłej wodzie przez 15 minut dwa razy dziennie przez około tydzień, aż paznokieć stanie się na tyle miękki, że będziesz można go usunąć za pomocą pęsety.
  • Stosowanie maści z antybiotykiem dwa razy dziennie, aż do całkowitego zagojenia się tego miejsca (może to potrwać do dwóch miesięcy). Pomoże to zapobiec infekcji i jednocześnie pozwoli na wyleczenie wszelkich istniejących uszkodzeń spowodowanych przez wrastający paznokieć.
  • Udanie się do specjalisty – warto znaleźć salon oferujący usługi takie jak wrastające paznokcie warszawa. Pozwolenie specjalistom na zaopiekowanie się Twoimi stopami będzie rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu unikniesz wszelkich powikłań.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =