Zdrowie i medycyna

Jak wybrać kompozyty stomatologiczne?

Kompozyty sprawdzą się w każdym gabinecie, a o ich wyborze nigdy nie powinien decydować przypadek. Podpowiadamy, na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę i jak dokonać udanego zakupu. Poznaj najważniejsze informacje.

Czym są kompozyty stomatologiczne?

Mowa tu o najpopularniejszych wypełnieniach w stomatologii i protetyce. Materiał znakomicie wypełni leczony ząb po oczyszczeniu jego tkanki. Dziś można z powodzeniem dobrać kolorystykę kompozytu do barwy uzębienia, aby zadbać o naturalny wygląd, a jednocześnie zachować trwałość. Ponadto wysokiej klasy materiały sprawdzą się przy uzupełnieniach typu most, inlay czy korona. 

Pamiętaj jednak, aby sięgać po rozwiązania renomowanych marek. Wysokiej jakości kompozyty stomatologiczne możesz kupić w sklepie internetowym Meditrans. To doskonała propozycja dla wszystkich specjalistów, którzy chcą jak najlepiej zatroszczyć się o pacjentów i zapewnić sobie komfort pracy na co dzień. 

Techniki w protetyce

Jedną z często stosowanych metod jest technika bezpośrednia, która pozwala skrócić czas pracy i dopasować materiał do szybkiej rekonstrukcji protetycznej. W ten sposób można przygotować powierzchnię zęba przy izolacji uzupełnianego obszaru. Natomiast przy technice pośredniej pobiera się wycisk protetyczny, natomiast uzupełnienie wykonuje się w laboratorium. Najlepszym materiałem w tym przypadku są gipsy czwartej klasy. Ponadto odlew może być całkowity lub dzielony. W sklepie Meditrans z powodzeniem znajdziesz polecane przez ekspertów kompozyty, aby zapewnić pacjentom trwałe i efektywne rozwiązania.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =