Zdrowie i medycyna

Przedłużenia zmysłów człowieka – implanty i soczewki

Dzięki wprowadzeniu w życie idei transhumanizmu już dziś możemy żyć dłużej, a przede wszystkim jakościowo lepiej. Naukowcy nie wciąż prowadzą badania nad mechanicznymi częściami, które będą potrafiły zespolić się z ludzkim organizmem. Najlepszym przykładem są soczewki – jeszcze sześćdziesiąt lat temu wydawało się szczytem ludzkich możliwości poprawienie nimi ludzkiego wzroku.

Postępy w medycynie

Obecnie prowadzone są badania nad inteligentnymi soczewkami. Jedna z popularnych firm przedstawiła projekt soczewek w formie płynu, które zakrzepną dopiero po zaszczepieniu w gałkę oczną, tworząc na jej powierzchni kolejną warstwę. Soczewka ma zawierać miniaturowe urządzenia, a wśród nich nośnik danych, moduły łączności czy przede wszystkim elektroniczne soczewki. Pozostawmy jednak przyszłość naukowcom, by przekonać się, że już dziś każdy z nas może poprawić swój wzrok “tradycyjnymi” soczewkami. Jeśli chodzi o implanty Szczecin cennik jest niewygórowany.

Jeśli chcemy dowiedzieć się nieco więcej o tym dla kogo przeznaczone są soczewki oraz jak należy je dobrać do naszych potrzeb, warto zajrzeć na stronę https://www.slowikmed.pl/opieka-okulistyczna/soczewki-kontaktowe/. Powinno to rozwiać nasze wątpliwości odnośnie wizyty u okulisty celem przebadania wzroku. Obecnie badanie takie wykonuje się komputerowo, co gwarantuje większa precyzję. Wszystko zawdzięczamy najnowszej technologii, która wciąż prężnie się rozwija.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden − 1 =