Zdrowie i medycyna

Przedłużenia zmysłów człowieka – implanty i soczewki

Dzięki wprowadzeniu w życie idei transhumanizmu już dziś możemy żyć dłużej, a przede wszystkim jakościowo lepiej. Naukowcy nie wciąż prowadzą badania nad mechanicznymi częściami, które będą potrafiły zespolić się z ludzkim organizmem. Najlepszym przykładem są soczewki – jeszcze sześćdziesiąt lat temu wydawało się szczytem ludzkich możliwości poprawienie nimi ludzkiego wzroku.

Postępy w medycynie

Obecnie prowadzone są badania nad inteligentnymi soczewkami. Jedna z popularnych firm przedstawiła projekt soczewek w formie płynu, które zakrzepną dopiero po zaszczepieniu w gałkę oczną, tworząc na jej powierzchni kolejną warstwę. Soczewka ma zawierać miniaturowe urządzenia, a wśród nich nośnik danych, moduły łączności czy przede wszystkim elektroniczne soczewki. Pozostawmy jednak przyszłość naukowcom, by przekonać się, że już dziś każdy z nas może poprawić swój wzrok “tradycyjnymi” soczewkami. Jeśli chodzi o implanty Szczecin cennik jest niewygórowany.

Jeśli chcemy dowiedzieć się nieco więcej o tym dla kogo przeznaczone są soczewki oraz jak należy je dobrać do naszych potrzeb, warto zajrzeć na stronę https://www.slowikmed.pl/opieka-okulistyczna/soczewki-kontaktowe/. Powinno to rozwiać nasze wątpliwości odnośnie wizyty u okulisty celem przebadania wzroku. Obecnie badanie takie wykonuje się komputerowo, co gwarantuje większa precyzję. Wszystko zawdzięczamy najnowszej technologii, która wciąż prężnie się rozwija.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =