Klucz sprzętowy HAK 2

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

HAK 2 to niezwykle zaawansowane urządzenie przeznaczone m.in. dla osób specjalizujących się w tworzeniu oprogramowania. Ich główną funkcjonalnością jest skuteczne zabezpieczenie programów i aplikacji przed kopiowaniem. Choć takie działanie bez zgody twórcy jest nielegalne, to zarówno w przypadku mniejszych, jak i bardziej rozbudowanych projektów, warto się dodatkowo zabezpieczyć.

Najważniejsze informacje o HAK 2 w pigułce

Warto wiedzieć, że HAK 2 do prawidłowego działania nie wymaga żadnych zewnętrznych sterowników. Urządzenie działa na podstawie sterownika HID (ang. human interface device), który jest preinstalowany w każdej nowszej wersji systemu operacyjnego Windows. Ponadto opisywany driver znajduje się we wszystkich innych systemach pozwalających na podpięcie klawiatury. Jakie są najważniejsze zalety HAK 2?

  • Program może bez przeszkód działać z kilkoma kluczami, które są w tym samym czasie włączone w port USB. Ponadto bezproblemowo pracuje jednocześnie w wielu aplikacjach, z których każda używa innego klucza HAK 2.
  • Wymiana informacji między konkretnym programem a HAK 2 odbywa się dzięki zaawansowanemu algorytmowi DES. Każda nowa sesja działa z innym kluczem transmisyjnym, który jest tworzony na podstawie hasła, a także dodatkowych liczb losowych.

Całe urządzenie jest zabezpieczone przez trwałe i wytrzymałe materiały, dzięki którym dostęp do elektroniki jest niemożliwy bez jej uszkodzenia. Ponadto urządzenie może być bezpiecznie wykorzystywane w szerokim zakresie temperatury roboczej.

HAK 2 – sprawdzenie obecności klucza i kodowanie danych

W trakcie sprawdzania obecności kluczy wykorzystuje się wyłącznie jawne dane. Aby skutecznie sprawdzić sposoby identyfikacji, można np. zakodować niewielki fragment programu, taki jak tabela. Aby ją rozkodować, używa się klucza S1.

Z kolei kodowanie danych najczęściej odbywa się przy wykorzystaniu losowo wygenerowanego klucza A. Kolejny krok to zakodowanie przy wykorzystaniu HAK 2. Warto wiedzieć, że w takim wypadku klucz można bezpiecznie przesyłać między komputerami. Dzieje się tak, ponieważ jest on bezwartościowy bez HAK 2 (z kluczem A).

Oprócz ochrony przed nielegalnym kopiowaniem HAK 2 może być także wykorzystywany do udostępniania wybranym użytkowników niektórych funkcji programu. Ponadto używa się go do skutecznego zabezpieczania transmisji danych między dwoma komputerami podłączonymi do tej samej sieci. Wykorzystuje się go także do kodowania różnego rodzaju treści wysyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Komfort podczas morskich podróży – co go zapewni?
Komfort podczas morskich podróży – co go zapewni?
Woda to jeden z żywiołów, które fascynują swoją potęgą, nieprzewidywalnością oraz pięknem. Każdy, kto lubi aktywnie spędzać czas na łonie […]
Serwis ploterów – o czym warto pamiętać?
Serwis ploterów – o czym warto pamiętać?
Plotery są ważnym elementem wyposażenia biura i domu. Służą do drukowania dokumentów, zdjęć i innych dokumentów. Czasami jednak zdarza się, […]
Kontakt z kurierem w trakcie transportu przesyłki – jak powinien on wyglądać?
Kontakt z kurierem w trakcie transportu przesyłki – jak powinien on wyglądać?
Transport paczek realizowany przez firmy kurierskie jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form wysyłki. Jego popularność stale wzrasta, czego przyczyną […]