Technologie & IT

Bezpieczna strona www – o co trzeba zadbać?

Posiadając stronę internetową, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nasze dane, ale też za dane naszych klientów. Są one przechowywane na serwerach, do których teoretycznie dostęp powinniśmy mieć tylko my oraz osoby je obsługujące. W praktyce jednak każda strona internetowa może paść ofiarą hakerów, chcących wykraść ważne dane, dlatego niezwykle istotne jest chronienie wszystkich haseł dostępowych.

Zadbajmy o to, by były one przechowywane w bezpiecznych miejscach i nikt postronny nie miał do nich dostępu. Dobrze też, by hasła nie były takie same, a każde z nich było unikalne. Możemy do tego użyć specjalnego generatora haseł. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak należycie zabezpieczyć nasze dane dostępowe, poprośmy o pomoc firmę specjalizującą się w ochronie danych, a na pewno uzyskamy stosowne wsparcie.

Zabezpieczenia przeciw atakom

Zadbajmy także o to, by nasze domeny były bezpieczne. Hasło do panelu klienta, gdzie je przechowujemy również powinno być dość skomplikowane, a same domeny zabezpieczone dodatkowo przed przeniesieniem przez niepowołane do tego osoby. Na każdej naszej stronie internetowej powinny być zainstalowane certyfikaty SSL, które stanowią zabezpieczenie przed atakami hakerskimi.

Wzbudzają też większe zaufanie do strony internetowej, zarówno przez jej użytkowników, jak i roboty Google. Te ostatnie regularnie sprawdzają, czy witryna jest należycie chroniona. Posiadanie certyfikatów SSL pomaga w uzyskiwaniu lepszych pozycji w wyszukiwarkach, co przekłada się na większy ruch na stronie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =