Kryteria w wyborze zestawu pościeli

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór zestawu pościeli jest bardzo ważny, ponieważ wpływa m.in. na nasz komfort snu. Nie znając jednak tematu można łatwo pozwolić się oszukać i zakupić produkty niekoniecznie dobre i komfortowe. Jakie zatem aspekty wziąć pod uwagę, decydując się na kołdry i poduszki? Poniżej kilka podstawowych zasad.

Poważny zakup dla lepszego komfortu snu

Jeśli chodzi o wybór kołdry i poduszki, to warto wziąć pod uwagę następujące kryteria: wypełnienie, pokrycie oraz klasę termiczną. W przypadku pokrycia najważniejszy jest oczywiście materiał, z którego dany produkt powstał. Najpopularniejsze rozróżnienie to przede wszystkim składniki naturalne oraz syntetyczne takie jak: bawełna, satyna bawełniana albo jedwabna, jedwab oraz mikrofibra.

Wybór jest dość duży, dlatego warto wziąć pod uwagę dodatkowe kryteria, które jeszcze bardziej ułatwią wybór. Jednym z nich jest oczywiście cena. Ponadto, należy rozważyć grubość materiału oraz jego przepuszczalność w zależności od pory roku. Jedwab i cienka bawełna będą idealne podczas upalnego lata, podczas gdy grubsza bawełna właściwie ogrzeje zimą.

Jeśli pościel 160×200 jest już wybrana, to trzeba lepiej przyjrzeć się wypełnieniu kołdry. Ma to wpływ nie tylko na komfort cieplny, ale przede wszystkim pojawienie się lub nie – uczulenia. Kołdry i poduszki najczęściej mają w środku pierze, puch, jedwab i wełnę.

Kiedy decydujemy się na zestaw pościeli należy zwrócić przede wszystkim uwagę na wskaźniki termoizolacyjne oraz antyelektrostatyczne, a także działanie antyalergiczne. Takie produkty są dostępne na https://darymex.pl/koldry-i-poduszki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Wybór pościeli dla dziecka- czym się kierować?
Wybór pościeli dla dziecka- czym się kierować?
Każde dziecko ma swoje własne zdanie i swój gust. Bardzo szybko dzieci uświadamiają nam co im się podoba, a co […]
Jak osłonić się przed słońcem w upalne letnie popołudnie?
Jak osłonić się przed słońcem w upalne letnie popołudnie?
Dom to miejsce odpoczynku i relaksu, dlatego jego aranżacja i wystrój powinny zaspokajać potrzeby i gusta domowników, by ci czerpali […]
Jaką biżuterię wytwarza się z bursztynu?
Jaką biżuterię wytwarza się z bursztynu?
Biżuteria wytwarzana z bursztynu już od czasów starożytnych cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zalicza się ją do ozdób, które potrafią wzbudzić […]