Ogród i dom

Nie tylko w salonie – czyli gdzie można umieścić sofy

Sofy i kanapy są jednymi z naszych ulubionych przedmiotów, jeśli chodzi o sprzęty domowego użytku. To na nich wszakże odpoczywamy po pracy, oglądamy telewizję, czy spożywamy posiłki. Sofy najczęściej bywają głównymi elementami salonu. Sofa umieszczona w centralnym punkcie dużego pokoju od razu zwraca na siebie uwagę, dlatego musi wyglądać elegancko.

Miejsca, w których można wstawić sofę

Sofy możemy jednak umieszczać nie tylko w salonie, ale i poza nim. Nasze babcie często korzystały z pomysłu posiadania w kuchni szerokiej ławy, na której mogli zasiąść do posiłku wszyscy domownicy. Idea była genialna, bo nie dość że oszczędzało się miejsce, to jeszcze następowała integracja członków rodziny poprzez posadzenie ich blisko siebie. W późniejszych latach twarde kuchenne ławy zastąpiły bardziej wygodne narożniki, które były integralną częścią wielu kuchni w latach 90.

Teraz z kolei modne są sofy do jadalni, które dzięki swojej wygodzie użytkowania łączą cechy tradycyjnego narożnika, z typową salonową kanapą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla dużych rodzin, bądź po prostu osób, które cenią sobie komfort. Siedząc na sofie w jadalni możemy znakomicie spędzać czas z rodziną – mogą to być nawet długie godziny, bo sofy takie są znacznie wygodniejsze, niż zwykłe krzesła. Jest to ciekawy pomysł w urządzaniu wnętrz, który jednak jeszcze nie zyskał popularności, na jaką zasługuje.

Chcąc więc być innowacyjnym, postawmy na sofy w swojej jadalni, a nasi goście z pewnością będą zaskoczeni takim nietypowym, ale bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 2 =