Ogród i dom

Jak dobrać podłogę do rodzaju pomieszczenia?

Rodzaj podłogi, jaki mamy wybrać do naszego domu jest często trudną decyzją. Nie tylko ze względu na fakt, że będzie to wybór na wiele lat, ale również dlatego, że obecnie na rynku mamy mnóstwo różnych rodzajów podłóg. Spośród wielu materiałów warto wybrać takie, które będą pasowały do naszego wnętrza, ale jednocześnie okażą się łatwe do czyszczenia oraz wytrzymałe. Parkiety sklep powinien mieć w szerokim asortymencie.

Podłoga do salonu

Tu zawsze sprawdzą się podłogi drewniane. Są one dostępne w różnych wzorach i kolorach – od parkietów drewnopodobnych po deski drewniane lakierowane. Wiele zależy od tego, w jakim stylu jest urządzony nasz dom. Łatwe do czyszczenia panele drewnopodobne będą odpowiednie do salonów w bardziej nowoczesnym stylu. Kiedy mamy dom w stylu skandynawskim, warto wybrać cieplejszą drewnianą podłogę z widocznymi słojami.

Podłoga do kuchni i łazienki

To dwa miejsca, gdzie panuje z reguły wysoka temperatura oraz duża wilgotność. W takich miejscach lepiej postawić na płytki. Najlepiej wykonane z materiałów, które nie ślizgają się, takich jak gres. Można wybrać również płytki ze specjalną powłoką antypoślizgową. Można pod nimi zamontować ogrzewanie podłogowe.

Podłogi w warsztacie oraz kotłowni

Zarówno warsztat, jak i kotłownia są miejscami, gdzie będą często przesuwane ciężkie rzeczy, np. worki z opałem. Dlatego w takich pomieszczeniach sprawdzi się podłoga przemysłowa. Jest ona odporna na obijanie oraz zarysowania, świetnie amortyzuje, a także izoluje.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =