Sposób życia i styl

Kto najbardziej skorzysta na kursach języka polskiego?

Język polski jest stosunkowo trudny do opanowania dla kogoś, kto nie urodził się w naszym kraju. Z tego też powodu niewielu obcokrajowców decyduje się na rozpoczęcie nauki. Z roku na rok takich śmiałków jednak przybywa. Oferta wielu szkół językowych stopniowo poszerza się o zajęcia z polskiego. Sprawdźmy zatem, kto najbardziej skorzysta na kursach naszej mowy ojczystej.

Członkowie mieszanych rodzin

W czasach, gdy większość granic wokół Polski jest otwarta, nawiązujemy coraz więcej międzynarodowych znajomości. Związki z obcokrajowcami także nie należą już do rzadkości. Jeżeli na pewnym etapie taka para decyduje się osiąść w naszym kraju, prędzej czy później pojawia się problem nieznajomości języka. Rozwiązaniem są lekcje polskiego dla obcokrajowców, prowadzone przez lektorów w szkole bądź prywatnie.

Imigranci zarobkowi

Polskie firmy oraz korporacje coraz chętniej decydują się na pozyskanie pracowników z zagranicy. Kolejną grupą społeczną, której potrzebne są kursy polskiego, są zatem imigranci zarobkowi. Znajomość choćby kilku podstawowych słów ułatwia im zarówno życie zawodowe, jak i prywatne. Z czasem coraz łatwiej przychodzi im asymilacja na rynku pracy oraz na gruncie towarzyskim. Wielu z nich osiada w Polsce na stałe.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziesięć =