Wypoczynek i hobby

Najpopularniejsze Polskie nadmorskie miejscowości

Polska jest krainą wielu nadmorskich kurortów. Najpopularniejsze z nich znajdują się nad Bałtykiem, w północno-zachodniej części Polski. Największym polskim portem jest Gdańsk, ale to nie jedyne miejsce, które przyciąga turystów.

Gdańsk

Piękne miasto o bogatej historii i nowoczesnej architekturze. Gdańsk jest doskonałym miejscem do zwiedzania o każdej porze roku – posiada liczne parki i tereny zielone, a także ciekawe muzea i galerie. Najbardziej znaną atrakcją Gdańska jest Stare Miasto – jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych dzielnic w Europie.

Sopot

Jeden z najbardziej znanych polskich kurortów plażowych położony w pobliżu Gdańska. Posiada prawie 20 kilometrów piaszczystych plaż i kilka kilometrów promenad z palmami i restauracjami, w których można skosztować pysznego jedzenia z całego świata (w tym kuchni polskiej). W Sopocie co roku odbywają się duże festiwale muzyki rockowej – takie jak Open’er Festival czy Malta Festival (gdzie występują wielkie międzynarodowe gwiazdy).

Darłówko

Darłówko to małe miasteczko położone nad Morzem Bałtyckim, z piękną plażą i wieloma piaszczystymi wydmami. Znajduje się tu również ogromne centrum żeglarskie, w którym można wypożyczyć łodzie i przeżyć kilka fajnych przygód na wodzie. Jeśli interesujesz się historią, powinieneś odwiedzić zamek w Darłówku (zbudowany w XIII wieku), który obecnie jest skansenem. Apartamenty nad morzem Darłówko ma również fantastyczne. Znajdują się one tuż przy plaży, co ułatwia korzystanie z wakacji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 12 =