Ofiarowanie bliskiej osobie prezentu to wspaniałe uczucie – ale dlaczego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ofiarowanie bliskiej osobie prezentu to wspaniałe uczucie – ale dlaczego?

Kiedy oferujesz prezent ukochanej osobie, mówisz jej, jak wiele dla ciebie znaczy. Jest to wyraz Twojej miłości i przywiązania, który może wzmocnić więź między wami.

Sposób komunikowania emocji

Wręczaniu prezentów zwykle towarzyszy uczucie przyjemności i satysfakcji, ale dlaczego? Badania sugerują, że istnieje kilka powodów, dla których dawanie prezentów sprawia, że czujemy się dobrze:

Dla niektórych ludzi dawanie prezentów jest sposobem – na wyrażenie swojej miłości do drugiej osoby. Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli prezentynaj.pl został wybrany starannie i w sposób przemyślany – innymi słowy, jeśli odzwierciedla on to, kim jest dający, jak również to, kim jest odbiorca.

Kwestia zrozumienia

Kiedy dajemy komuś prezent, który wybraliśmy specjalnie dla niego, pokazujemy mu, że rozumiemy go na tyle głęboko, że wiemy dokładnie, czego potrzebuje lub chce. Im więcej czasu i wysiłku wkładamy w wybór prezentynaj.pl, tym bardziej znaczący staje się on dla obu zaangażowanych stron. Odbiorca może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo przemyślany był twój wybór, dopóki nie otworzy paczki i nie zobaczy, co jest w środku!

Dawanie prezentów pomaga nam również wzmocnić nasze relacje z innymi ludźmi, ponieważ pokazuje im, że ich potrzeby są dla nas ważne.

Kiedy ktoś dostaje od nas coś nawet symbolicznego, buduje to jego poczucie własnej wartości, pozwalając stać się bardziej otwartym w relacji. Jest to istotne, choć nie należy bezpośrednio traktować dawania prezentów jako terapii. Jest to efektywny element procesu podnoszenia na duchu drugiej osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Co zrobić aby przeprowadzka nie była stresującym wydarzeniem?
Co zrobić aby przeprowadzka nie była stresującym wydarzeniem?
Wbrew powszechnie panującej opinii, przeprowadzka nie musi być stresującym wydarzeniem spędzającym sen z powiek. Okazuje się bowiem, że przestrzegając kilku […]
W jakie funkcje wyposażone są profesjonalne maszyny do szycia?
W jakie funkcje wyposażone są profesjonalne maszyny do szycia?
Nowoczesne maszyny do szycia mają szereg dodatkowych funkcji, jakie warto poznać. Okazuje się, że odbiorcy doceniają znane marki i doskonałą […]
Rozwój firmy – jak poprawnie się o niego zatroszczyć?
Rozwój firmy – jak poprawnie się o niego zatroszczyć?
Chcąc wystartować z biznesem, musimy mieć pomysł i fundusze. Niestety takie zasoby wystarczą nam jedynie na początek, ponieważ ogromna konkurencja […]