Sposób życia i styl

Co przyda się do trenowania pilates w domu?

Obecnie jedną z wyjątkowo chętnie uprawianych aktywności ruchowych jest pilates, czyli technika obejmująca szereg ćwiczeń, których kluczowym celem jest rozciągnięcie oraz wzmocnienie mięśni ciała. Co istotne, w ten sposób można z powodzeniem trenować w zaciszu własnego domu – wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów i odpowiedni strój. Polecanym elementem garderoby są zwłaszcza legginsy przylegające do ciała i zapewniające maksymalną wygodę. Można je zamówić na stronie https://www.bocowear.com/kategoria/legginsy.

Gwarancja sprawności i dobrego samopoczucia 

Pilates to aktywność fizyczna, która skutkuje zazwyczaj poprawą postawy ciała i ogólnej kondycji organizmu, zwiększeniem wytrzymałości mięśni, odciążeniem kręgosłupa, wysmukleniem sylwetki, redukcją cellulitu oraz wyciszeniem umysłu. Aby ćwiczyć we własnym domu, należy posiadać przede wszystkim specjalną piłkę treningową, krążek z uchwytami (przeznaczony np. do ściskania i utrzymywania między kolanami), taśmę rozciągającą, a także matę podłogową charakteryzującą się łatwością w czyszczeniu i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Oprócz tego przydatny okaże się strój sportowy składający się bezszwowej bielizny (biustonosza, majtek), luźnej koszulki w formie topu (z termoaktywnego materiału), krótkich spodenek z wentylacją, elastycznych legginsów i przewiewnych skarpetek. W tym przypadku buty nie są potrzebne, ponieważ większość ćwiczeń opiera się na powolnych ruchach w parterze. Pozostałe pożądane elementy to m.in. ręcznik do wycierania potu, woda do picia i kosmetyki do użytku pod prysznicem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 4 =