Sposób życia i styl

Tampony i kubeczki menstruacyjne – dlaczego są lepsze od tradycyjnych podpasek?

Dzisiejszy świat oferuje dużą różnorodność w wyborze środków higieny intymnej. Kobiety mogą przebierać pośród wielu typów podpasek, wybierając te o najlepszej chłonności czy rozmiarze, bardziej aktywne często sięgają po tampony. To jednak nie koniec – dostępne są również inne alternatywy, często korzystniejsze dla zdrowia.

Podpaski czy tampony

Chociaż podpaski są tanie, nie są rozwiązaniem komfortowym. Ponieważ przykleja się je do bielizny, podczas ruchu łatwo mogą się przesunąć, a to grozi poplamieniem ubrania. Szczególnie narażone są na to kobiety mające obfite miesiączki. Podpaski odznaczają się również pod obcisłym ubraniem, a ich noszenie powoduje dyskomfort i poczucie zabrudzenia. Tutaj przewagę mają tampony – są niewidoczne i niewyczuwalne podczas noszenia, a dodatkowo umożliwiają uprawianie sportu albo korzystanie z basenu. Przy ich używaniu bielizna pozostaje czysta, co wpływa na komfort psychiczny. Jeśli chodzi o tampony cena pojedynczego opakowania nie jest wygórowana. 

Od niedawna popularność zdobywają kubeczki menstruacyjne, które można zamówić na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne. Są wielorazowe, raz zakupione mogą służyć kilka lat, dzięki czemu można zaoszczędzić na podpaskach. Kubeczki aplikuje się podobnie jak tampony, jednak w przeciwieństwie do nich wykonane są z silikonu medycznego. Ten materiał nie wchodzi w żadną reakcję z organizmem, pełniąc rolę pojemnika. Po tym, jak napełni się krwią menstruacyjną, należy go wypłukać i jest gotowy do kolejnego użycia. Używanie kubeczka jest również ekologiczne, a jego koszt szybko się zwraca.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + osiemnaście =