Wypoczynek i hobby

Kolacja degustacyjna – czy warto się na nią wybrać?

Idea kolacji degustacyjnej jest znana od wieków, ale jej współczesne wcielenie – gdzie szefowie kuchni wybierają potrawy, gotują je i podają do stołu – jest zjawiskiem stosunkowo nowym.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła eksplozja tych wydarzeń, ponieważ restauracje próbują odróżnić się od konkurencji.

Czy warto na nie chodzić?

Kolacja degustacyjna to świetny sposób, aby spróbować nowych potraw, dowiedzieć się czegoś o szefie kuchni i cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem. Jedzenie na tych imprezach może być równie dobre, jeśli nie lepsze niż to, które można dostać w restauracji. Oferują one również możliwość interakcji z szefem kuchni i innymi gośćmi, co sprawia, że są one bardziej zabawne niż samotne wyjście na posiłek.

Kolacje degustacyjne nie są dla każdego. Jeśli nie lubisz jeść dużo jedzenia lub jeśli nie chcesz wydać dużo pieniędzy, to prawdopodobnie nie jest to rzecz dla Ciebie. Nie powinieneś również iść, jeśli twój pomysł na zabawę to siedzenie w domu przed telewizorem z jedzeniem na wynos.

Ile kosztują?

Kolacje degustacyjne mogą być tanie lub drogie, jak chcesz. Niektóre są darmowe, podczas gdy inne kosztują setki złotych za osobę. Cena zależy od kilku czynników, w tym lokalizacji i pory roku (mogą być droższe w popularnych sezonach turystycznych). 

Jak uzyskać zaproszenie? 

Możesz skontaktować się bezpośrednio z restauracją i zapytać, czy mają jakieś nadchodzące wydarzenia. Jeśli nie, istnieje kilka stron internetowych, które oferują listę kolacji degustacyjnych w Twojej okolicy, taka jak np. https://chefstable.com.pl/restauracja-pop-up/

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =