Technologie & IT

Prowadzę warsztat samochodowy. W jakie części i akcesoria powinienem się zaopatrzyć?

Prowadzenie warsztatu, w którym auta mają być naprawiane sprawnie i szybko, wymaga skompletowania pewnego standardowego zestawu części zamiennych. W większości samochodów dochodzi bowiem do uszkodzeń bądź zużycia eksploatacyjnego podobnych podzespołów i elementów. Są to między innymi łożyska, akumulatory, żarówki, czujniki i tak dalej. Dowiemy się także w jakie maszyny i urządzenia powinien być wyposażony serwis pojazdów.

Naprawy od ręki

Każdy klient, który nie będzie musiał czekać na naprawę swojego auta dłużej niż kilkanaście minut, na pewno do nas wróci. W tym celu musimy jednak posiadać na miejscu podzespoły, które w samochodzie trzeba będzie wymienić. Warto więc skompletować zestaw tych, które najczęściej się zużywają. Bardzo częstą sytuacją są uszkodzenia rozmaitych łożysk. W pojazdach osobowych znajdują się one dosłownie wszędzie. Pozwalają na swobodne obracanie się kół, pracę napędu alternatora, pompy wspomagania, sprężarki klimatyzacji i tak dalej. Łożysko wałeczkowe jest tym, które stosuje się zdecydowanie najczęściej. Dobrze więc posiadać na zapleczu duży ich zapas.

Przyspieszenie pracy

Dawno minęły czasy, gdy mechanicy pracowali wyłącznie z wykorzystaniem ręcznych narzędzi. Dziś nie podnosi się już pojazdu zwykłą windą, zamiast tego stosuje się podnośnik kolumnowy. Nie wymaga on używania siły fizycznej do pracy, jest w stanie podnieść auto pod sam sufit wykorzystując energię elektryczną. Napędzany jest bowiem najczęściej motoreduktorem, przykłady takich urządzeń możemy zobaczyć tutaj: http://www.nemra.pl/oferta/motoreduktory/. Wystarczy kilkanaście sekund, a samochód jest podniesiony wystarczająco wysoko, by można było przy nim swobodnie pracować w pozycji stojącej lub siedzącej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − pięć =