Wypoczynek i hobby

Ryba na piedestale – jak wyeksponować akwarium?

Żeby akwarium dobrze prezentowało się w pokoju, zamiast być tylko kolejnym, mało znaczącym przedmiotem, musimy zadbać o jego odpowiednią prezencję. Robimy to już na etapie wybierania odpowiedniego miejsca, w którym moglibyśmy je umieścić. Dobrze sprawdza się pomysł osadzenia akwarium w centrum ściany lub meblościanki, co dodaje wnętrzu symetrii, a sam zbiornik wodny już na wejściu będzie przyciągał wzrok, bo w końcu znajduje się w środku uwagi. Jest to jednak zaledwie początek dbania o estetykę. Równie ważne jest wnętrze naszego akwarium.

W czym pływa ryba – światło i dekoracja

Żeby naprawdę przyciągnąć uwagę, powinniśmy zainwestować w oświetlenie do akwarium. Pozwoli to nie tylko wyeksponować jego pozycję w pomieszczeniu i od razu zwrócić uwagę gości, ale również dodać klimatu wieczornym, rodzinnym posiedzeniom. Przy zgaszonym świetle akwarium staje się w pewnym sensie lampką nocną, która za sprawą pływających w niej ryb tworzy aurę spokoju i relaksu. Ponadto powinniśmy pamiętać, że służy to też rybkom – nie mogą one pływać w zupełnej ciemności.

Jednak by nasza iluminacja osiągnęła odpowiedni efekt, powinniśmy odwiedzić sklep akwarystyczny i dobrać kilka elementów wystroju akwarium, które utworzą naszą podwodną florę. Poczynając od wyboru pasującego do wnętrza zbiornika wodnego, przez takie elementy jak korzenie i skały ozdobne, po rośliny i dobrze dobrane podłoże, możemy określić charakter akwarium, w którym będą pływać nasze rybki. Bycie architektem podwodnego świata może sprawić wiele przyjemności.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − trzy =