Sposób życia i styl

Serum do włosów – jakie zadania spełnia?

Co to jest?

Serum do włosów to zabieg nawilżający, który stosuje się na mokre włosy. Może być nakładane na włosy przed suszeniem lub po. Serum do włosów pomaga chronić włosy przed uszkodzeniami termicznymi spowodowanymi przez suszarki i prostownice, a także przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Serum do włosów pomoże zachować zdrowe i lśniące włosy, ale nie zastąpi środków nawilżających. Jeśli oprócz zwykłej odżywki chcesz stosować produkt do stylizacji, zamiast serum użyj kremu do stylizacji.

Jakie jest jego zadanie?

Serum do włosów składa się z różnych składników, które współpracują ze sobą, aby zapewnić lśniące i zdrowo wyglądające włosy. Wiele serum zawiera naturalne olejki, takie jak olej kokosowy czy olej jojoba, które pomagają zatrzymać wilgoć, dzięki czemu włosy pozostają nawilżone i chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi przez narzędzia termiczne, takie jak prostownice czy lokówki. Inne składniki to witamina E, sok z aloesu, olej migdałowy i masło shea, które również mają właściwości nawilżające i pomagają utrzymać zdrowy i lśniący wygląd włosów. Niektóre serum zawierają nawet filtry UV, które chronią przed uszkodzeniami słonecznymi, dzięki czemu Twoje włosy pozostaną lśniące przez cały rok!

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 1 =