Sposób życia i styl

Domowe farbowanie włosów

Farbowanie włosów w domu wcale nie musi wychodzić gorzej niż w salonie fryzjerskim. Jeśli wiemy, co robimy i odpowiednio przygotujemy się do pracy, możemy osiągnąć równie dobre efekty. Musimy jednak postępować zgodnie z zasadami dobrego farbowania włosów, dzięki którym nie popełnimy błędu podczas tej czynności.

Jak się do tego zabrać?

Zmianę koloru włosów możemy przeprowadzać na dwa sposoby: rozjaśniać je lub przyciemniać. W pierwszym przypadku w pierwszym przypadku nieodzowne będzie wspomożenie się rozjaśniaczem do włosów, z którym musimy postępować ostrożnie. Powinniśmy stosować się do wszelkich zaleceń w instrukcji na butelce, a ponadto nanosić specyfik ostrożnie. Rozjaśniacz jest mocnym środkiem i lepiej stosować go etapami, żeby po pierwsze nie zniszczyć włosów, a po drugie nie rozjaśnić koloru bardziej niż to konieczne. Kiedy już uda nam się osłabić dany odcień, możemy przejść do nakładania jaśniejszych farb na włosy.

Nie zawsze musimy się ograniczać jedynie do barw dostępnych w ogólnej ofercie. Możemy je też ze sobą miksować. Ale żeby to zrobić, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak mieszanie kolorów wykonać w domu, bez specjalistycznej wiedzy i sprzętu? Nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Musimy jedynie przestrzegać kilku zasad. Nie możemy łączyć kolorów, które są od siebie odległe na palecie barw, ponieważ ciemniejszy zdominuje jaśniejszy. Ponadto powinniśmy wystrzegać się łączenia ciepłych barw z zimnymi i uważać na odcienie beżowe, które już są mieszanką różnych barw.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =