Branża budowlana

Taśma okienna – zastosowanie i wykorzystanie

Prawidłowy montaż okna wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Rama wraz z przeszklonymi skrzydłami, wykończone gładko glify i efektowny parapet są widoczne na pierwszy rzut oka. W czasie prac montażowych wykorzystanych zostało natomiast zdecydowanie więcej elementów i materiałów. Nie każdy ma świadomość, że istotną rolę pełnią tu niewidoczne akcesoria, takie jak taśma okienna, pokryta jednak ostatecznie farbą lub tynkiem.  

Wrażliwe łączenie

W miejscu połączenia ściany z ościeżnicą okna powstaje szczelina wypełniona pianką poliuretanową. Ta zaś z kolei, aby spełniała swe funkcje akustyczne oraz izotermiczne musi pozostawać całkowicie sucha. Wymaga ona zatem ciągłej ochrony. W zabezpieczaniu tego ważnego miejsca, stosowana jest taśma okienna. Występuje ona w różnych szerokościach, podobnie jak różne szerokości mogą mieć spoiny okien i murów. Wyposażona jest w warstwę kleju, który umożliwia stosowanie jej zarówno przy montażu ościeżnic drewnianych jak i wykonanych z tworzywa sztucznego.

Cechy 

Najważniejszą właściwością taśmy jest paro przepuszczalność. Wilgoć gromadzona wewnątrz pomieszczenia ma możliwość wydostawania się na zewnątrz, lecz budowa taśmy sprawia, że proces ten nie może odbywać się odwrotnie. Produkt ten, ma także bardzo wysoką odporność termiczną. Spełnia swoją funkcję nawet przy dużych mrozach jak i wysokich temperaturach dodatnich. Dodatkowo zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Bardzo ważne jest jednak zabezpieczenie taśmy przed promieniami UV w okresie do 3 miesięcy od momentu montażu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =