Wypoczynek i hobby

Te miejsca warto zobaczyć na Słowacji

Słowacja, jako jeden z bezpośrednich sąsiadów Polski bywa często ignorowana przy planowaniu urlopu. Zupełnie niesłusznie, jest bowiem pełna miejsc, które warto zobaczyć, a dzięki niewielkiej odległości zapewnia krótki czas dotarcia na miejsce i niskie koszty samej podróży. Kraj ten oferuje coś dla każdego, zarówno osoby uwielbiające aktywny wypoczynek jak i pasjonaci historii znajdą tu coś dla siebie. Co koniecznie trzeba zobaczyć na Słowacji? 

Dla osób kochających przyrodę

Jeśli interesują nas obcowanie z przyrodą i piękne widoki, koniecznie musimy odwiedzić Slovenský raj, park narodowy znajdujący się jedynie kilkadziesiąt kilometrów od granicy. Oferuje on sporo malowniczych szlaków turystycznych, bogactwo natury, które można na nich obserwować zachwyci każdego. Po trekkingu możemy odpocząć nad jeziorem Palcmanská Maša, w wizycie w parku warto uwzględnić też Dobszyńską Jaskinię Lodową i dolinę Suchá Belá z niezwykłym wąwozem skalnym. Koniecznie musimy też przejść szlakiem Przełomu Hornadu, uznawanym za najbardziej malowniczą trasę Słoweńskiego Raju. Jeśli nie chcemy organizować wyjazdu samodzielnie, na stronie https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/slowacja/ możemy też wykupić zorganizowaną, rodzinną wycieczkę.

Miasta i zabytki 

Na pewno warto odwiedzić stolicę – Bratysławę, z urokliwym starym miastem i licznymi zabytkami. Koniecznie trzeba też odwiedzić zamek w Orawie. Warto zainteresować się też wizytą w słowackich Koszycach i innych, mniejszych miastach, jak Presov. Słowacja ma do zaoferowania masę ciekawych miejsc. Z pomocą internetu możemy zaplanować względnie niedrogą i niezapomnianą podróż. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 3 =