Zdrowie i medycyna

Żywienie kota – co i jak?

Decydując się na kota, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że należy nie tylko go głaskać i wymieniać mu na czas żwirek, ale także dbać o potrzeby weterynaryjne oraz żywieniowe. Kot nie jest zabawką, ale żywym stworzeniem, które wymaga dbałości i miłości swojego właściciela, a także poniesienia pewnych nakładów finansowych, które pozwolą mu na zachowanie doskonałego zdrowia przez wiele lat. Kot może żyć nawet 20 lat, jeżeli tylko jest odpowiednio karmiony i regularnie odwiedza gabinet weterynaryjny. Właśnie dlatego bardzo istotny jest wybór odpowiednio zbilansowanej karmy dla kotów.

Pamiętajmy, że nasze domowe mruczki to mięsożerny

Dlatego karmy dla kotów, których używamy, powinny być przede wszystkim wysokomięsne i pozbawione szkodliwych zbóż, które niestety popularne są wśród pokarmów marketowych. Wzrastająca świadomość na temat żywienia czworonogów na szczęście sprawia, że z roku na rok sytuacja wygląda coraz lepiej. Więcej osób karmi swoje zwierzęta w sposób prawidłowy i odpowiedzialny.

Kupując karmy dla kotów, pamiętajmy o tym, że kociaki niewiele piją i większość wody przyjmują wraz z jedzeniem. Dlatego podstawę ich diety powinna pełnić karma mokra, a sucha może być traktowana jedynie jako dodatek. Kotka warto również dopajać, na przykład przy pomocy specjalnej kociej fontanny. Nie zapominajmy też o tym, że pożywienie poza wysoką zawartością mięsa musi posiadać dodatki witaminowe o odpowiedniej proporcji. Szczególnie istotny jest stosunek wapnia do fosforu, ale także konieczna dla zdrowia tauryna.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =