Sposób życia i styl

Co pomoże dziecku nauczyć się utrzymać równowagę?

Gdy maluch ma już kilka lat, warto zacząć z nim naukę podstaw ruchu drogowego. Zanim jednak wsiądzie on na rower, trzeba najpierw nauczyć go utrzymywać równowagę. Dobrze na początek zainwestować w pojazd, na którym nie rozwija się wielkiej szybkości, a nawet ewentualny upadek nie będzie zbyt bolesny. Hulajnoga dla dzieci 3 kołowa to znakomity pomysł na rozpoczęcie przygody z samodzielną jazdą po chodniku.

Trzy kółka (w tym dwa z przodu) zapewniają dziecku pełną stabilizację podczas jazdy. Takie hulajnogi są projektowane z myślą o maluchach stawiających pierwsze kroki w ich opanowaniu, dlatego są bardzo bezpieczne i wygodne. Niektóre z nich posiadają nawet siodełko, co umożliwia jazdę w pozycji siedzącej. To dobra propozycja dla dzieci, które nie lubią stać podczas jazdy. Poza tym, stanowią też namiastkę prawdziwego roweru.

Nauka jazdy na rowerze

Jeśli jednak nasza pociecha jest zdecydowana coś innego niż hulajnoga, warto zainwestować w rowerki trójkołowe dla dziewczynki lub chłopca. Są one znakomite na rozpoczęcie rowerowej przygody. Trzy koła praktycznie uniemożliwiają przewrócenie się, a wygodne oparcie sprawia, że nawet długie przejażdżki nie będą kłopotliwe.

Są nawet modele takich pojazdów, które posiadają daszek ochronny, osłaniający przed promieniami słonecznymi. Najczęściej takie rowerki mają różne kolory, co powinno przypaść do gustu każdemu maluchowi.Za pomocą rączki z tyłu pojazdu rodzic może kontrolować to, gdzie porusza się jego dziecko, co zapewnia bezpieczne korzystanie z rowerku.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =