Płótno do haftu krzyżykowego – które sprawdzi się najlepiej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Haft krzyżykowy to hobby, które zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest to zajęcie, które pozwala się silnie zrelaksować. Jeśli chcesz zacząć haftować krzyżykiem to będziesz potrzebował płótna. Istnieją dwa główne rodzaje kanwy do haftu krzyżykowego – Aida i Kanwa.

Aida i Kanwa – bezkonkurencyjnie najlepsze

Kanwa to płótno do haftu krzyżykowego, cieszące się wielką popularnością. Istnieje tak wiele różnych rodzajów kanwy do haftu krzyżykowego, że trudno zorientować się, co będzie najbardziej opłacalne.

Aida również stanowi płótno do haftu krzyżykowego. Jest najpopularniejszym rodzajem płótna do haftu krzyżykowego. Występuje w wielu różnych rozmiarach i kolorach, zazwyczaj z białym tłem i czarnymi liniami siatki. Jest dostępna w tkaninach lnianych i bawełnianych, zarówno z, jak i bez dziurek (tkanina bez dziurek nazywa się „weft” lub „wefted”).

O co chodzi z tymi dziurkami?

Dziurki służą do zszywania; jeśli chcesz zrobić wzór haftu krzyżykowego bez odliczania każdego ściegu z osobna, będziesz potrzebował tkaniny np. aida z wykonanymi wcześniej dziurkami.

Płótno do haftu krzyżykowego jest cienkie (materiał), więc daje nam wiele swobody przy tworzeniu projektu. Zyskujemy stabilność tkaniny oraz nie ulega ona strzępieniu w przypadku częstego użytkowania.

Większość ludzi rozpoczynających haftowanie na krzyż decyduje się na płótno do haftu krzyżykowego Aida, ponieważ jest to łatwiejsze. Ułatwia ona orientację, dzięki czemu możemy zobaczyć, gdzie znajduje się np. następny ścieg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Samochód dostawczy – leasing, czy kredyt?
Samochód dostawczy – leasing, czy kredyt?
Wiele osób planujących zakup samochodu dostawczego zastanawia się, czy zaciągnąć na ten cel kredyt, czy zdecydować się na popularny w […]
Digital signage – jakie zalety daje firmom?
Digital signage – jakie zalety daje firmom?
Obecnie digital signage staje się coraz bardziej popularne wśród firm każdego szczebla, ponieważ pozwala w łatwy sposób przekazywać różnorodne treści. […]
Dlaczego warto inwestować w figurki kolekcjonerskie?
Dlaczego warto inwestować w figurki kolekcjonerskie?
Gry wraz z biegiem lat stają się coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i graficznym, a dzięki temu zdobywają coraz […]