Wypoczynek i hobby

Płótno do haftu krzyżykowego – które sprawdzi się najlepiej?

Haft krzyżykowy to hobby, które zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest to zajęcie, które pozwala się silnie zrelaksować. Jeśli chcesz zacząć haftować krzyżykiem to będziesz potrzebował płótna. Istnieją dwa główne rodzaje kanwy do haftu krzyżykowego – Aida i Kanwa.

Aida i Kanwa – bezkonkurencyjnie najlepsze

Kanwa to płótno do haftu krzyżykowego, cieszące się wielką popularnością. Istnieje tak wiele różnych rodzajów kanwy do haftu krzyżykowego, że trudno zorientować się, co będzie najbardziej opłacalne.

Aida również stanowi płótno do haftu krzyżykowego. Jest najpopularniejszym rodzajem płótna do haftu krzyżykowego. Występuje w wielu różnych rozmiarach i kolorach, zazwyczaj z białym tłem i czarnymi liniami siatki. Jest dostępna w tkaninach lnianych i bawełnianych, zarówno z, jak i bez dziurek (tkanina bez dziurek nazywa się „weft” lub „wefted”).

O co chodzi z tymi dziurkami?

Dziurki służą do zszywania; jeśli chcesz zrobić wzór haftu krzyżykowego bez odliczania każdego ściegu z osobna, będziesz potrzebował tkaniny np. aida z wykonanymi wcześniej dziurkami.

Płótno do haftu krzyżykowego jest cienkie (materiał), więc daje nam wiele swobody przy tworzeniu projektu. Zyskujemy stabilność tkaniny oraz nie ulega ona strzępieniu w przypadku częstego użytkowania.

Większość ludzi rozpoczynających haftowanie na krzyż decyduje się na płótno do haftu krzyżykowego Aida, ponieważ jest to łatwiejsze. Ułatwia ona orientację, dzięki czemu możemy zobaczyć, gdzie znajduje się np. następny ścieg.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 2 =