Technika i motoryzacja

Co powinna posiadać łódź używana na dalekie podróże?

Od wielu lat wśród osób aktywnych ruchowo i kochających wodę sporą popularnością cieszą się dalekie rejsy na łodziach jachtowych. Wybierając się w taką podróż, warto zawsze zabrać ze sobą szereg elementów, które podniosą poziom bezpieczeństwa i ułatwią przebywanie na pokładzie jednostki pływającej. Z pewnością przyda nam się wydajna pompa ciśnieniowa służąca do doprowadzania słodkiej wody zarówno do kranu, jak i prysznica. Wytrzymały model znajdziemy na https://www.szopeneria.pl/pl/p/Cisnieniowa-Pompa-wody-12V-3%2C8-lmin-2%2C8-bar/3740.

Zróżnicowane środki ratunkowe to podstawa

Przed wyruszeniem w długi rejs łodzią należy przede wszystkim zadbać o zabranie urządzeń i akcesoriów, które pomogą w razie jakichkolwiek problemów na otwartym morzu. Mowa tutaj w szczególności o porządnej kamizelce ratunkowej (najlepiej pneumatycznej), dmuchanej tratwie, zestawie flar sygnalizacyjnych, odbiorniku GPS, radiotelefonie, nawigacji satelitarnej, precyzyjnej mapie akwenu, a także echosondzie.

Poza tym nie obejdzie się bez: dobrze wyposażonej apteczki (w leki, bandaże i opatrunki), odzieży dostosowanej do zmiennych warunków atmosferycznych (sztormiak, długie spodnie przeciwdeszczowe, t-shirt, szorty, gruba czapka, kaszkiet, buty z podeszwą antypoślizgową, bluza, wygodne trampki itp.), prowiantu w postaci suchej żywności liofilizowanej i konserw, dodatkowych lin i żagli (w razie uszkodzenia pod wpływem silnego wiatru lub fal) oraz skrzynki bosmańskiej z narzędziami do wykonywania drobnych napraw. Dodatkowo zaleca się umieszczenie na łodzi kanistra na paliwo z funkcjonalnym lejkiem. Tego typu zbiorniki posiada w ofercie m.in. ten sklep online: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Zbiorniki-paliwa/215.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwanaście =