Zdrowie i medycyna

Co wyróżnia dobrego masażystę?

Masaż – ukojenie bólu i nerwów

Źle wykonany masaż może zaszkodzić naszemu zdrowiu, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego technika masażysty, w którego ręce się oddamy na kilka, czy nawet kilkanaście sesji. Masaż może nie tylko uzdrawiać nasze ciało, może także usuwać blokady w psychice.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy masażysty?

Dobry masażysta to osoba o indywidualnym podejściu do pacjenta i powinien ją cechować pełen profesjonalizm, odpowiednie kwalifikacje, uprawnienia do wykonywania zawodu i spore doświadczenie. Wykwalifikowany masażysta to taki, który wykonuje swoją pracę uczciwie i rzetelnie, z pasją, zamiłowaniem i ma ku temu wszelkie predyspozycje. Sprawność fizyczna i wytrzymałość to istotne cechy w tej pracy. Także odporność psychiczna i wyrozumiałość są ważne – bowiem obolały pacjent to często zły pacjent. 

Jak pracuje masażysta?

Przeprowadza wywiad i w pełni się angażuje w relacje z nami – pyta o stan zdrowia, nasze obecne dolegliwości i przebyte urazy, potrafi sprawnie postawić diagnozę, informuje o przeciwwskazaniach do masażu, dobiera odpowiednią technikę pracy z problematyczną partią ciała. Masuje skórę, tkanki, mięśnie, z zachowaniem poczucia intymności. Dobry terapeuta swoją postawą stwarza odpowiedni nastrój i poczucie bezpieczeństwa – umie wytłumaczyć, doradzić oraz przede wszystkim odczytać sygnały, jakie podczas dotyku przekazuje mu nasze ciało – aby móc dobrać odpowiednią metodę i stopień intensywności masażu.

Szkolenia kosmetyczne – masaż twarzy

Technik masażysta to usługa ceniona w dzisiejszym świecie. Zwłaszcza, jeśli robi się to mobilnie, z dojazdem do klienta. Masaże twarzy wykonuje się w celach profilaktyczno-pielęgnujących. Możliwości, jakie dają szkolenia kosmetyczne, pozwalają uzyskać zatrudnienie nie tylko w salonach urody i piękności, ale także w ośrodkach SPA, klinikach i klubach fitness. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + sześć =