Deratyzacja – na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Deratyzacja to proces, który polega na eliminacji szczurów i myszy, a także innych gryzoni z Twojego domu lub posesji. Zwierzęta te mogą być destrukcyjne i powodować szkody w Twojej nieruchomości, ale mogą być również niebezpieczne dla ludzi. Mogą przenosić choroby takie jak wścieklizna i hantawirus, które mogą być śmiertelne, jeśli zostaną zakontraktowane.

Deratyzacja może być przeprowadzona przez specjalistów, którzy są przeszkoleni w tym zakresie lub samodzielnie, jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Przy wyborze metody deratyzacji ważne jest, aby nie szkodziła ona ludziom i zwierzętom domowym. Istnieje kilka metod deratyzacji, w tym wabienie, odławianie i trucie. Możesz również użyć naturalnych repelentów, aby utrzymać gryzonie z dala od domu lub nieruchomości.

Wabienie 

Jest metodą stosowaną przez profesjonalistów do deratyzacji. Polega ona na stosowaniu żywności, która przyciąga szczury lub myszy do pułapek, które zostały ustawione wokół Twojej nieruchomości. Pułapki są następnie uruchamiane, gdy gryzoń wpada do nich i umiera od trucizny w środku.

Pułapka 

To kolejny sposób na pozbycie się gryzoni, który nie będzie miał wpływu na inne zwierzęta na Twojej posesji. Metoda ta polega na ustawieniu pułapek wokół obszarów, gdzie widziałeś aktywność szczurów, takich jak w pobliżu pojemników na śmieci lub pod szopami lub gankami, gdzie mogą być gniazda w miesiącach zimowych. Pułapki są ustawione tak, że gdy zwierzę wpadnie do jednej z nich nie jest w stanie wyjść.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
W jaki sposób zamontować klimatyzację samodzielnie?
W jaki sposób zamontować klimatyzację samodzielnie?
W upalne dni każdy z nas marzy o doznaniu ulgi ze schłodzenia się w jakiś sposób. Kiedy jesteśmy na zewnątrz […]
Ekogroszek – dlaczego warto go stosować?
Ekogroszek – dlaczego warto go stosować?
Kraje Unii Europejskiej wystawiły sobie cel, by zamienić węglowe ogrzewanie domu na materiały ekologiczne. W związku z tym warto się […]
Modny strój na wakacje
Modny strój na wakacje
Wakacje zaczęte, więc najwyższa pora, aby rozejrzeć się za odpowiednim strojem, który podkreśli naszą długo wypracowywaną figurę lub ukryje to, […]