Technologie & IT

Co zrobić, gdy laptop szybko się rozładowuje?

Nowoczesne laptopy to urządzenia wyposażone w baterie, dlatego mogą działać przez kilka godzin bez dostępu do zasilania. Niestety normą jest, że po kilku latach użytkowania zaczynają szybko się rozładowywać. W takiej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest wymiana baterii na nowy egzemplarz. Jeśli jesteśmy posiadaczami laptopa marki Apple, wysokiej klasy ogniwa o dużej pojemności znajdziemy m.in. na https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Apple-262.html.

Czasami naprawa jest niemożliwa

Wszystkie baterie montowane w laptopach łączy wspólna cecha, a mianowicie są nieustannie ładowane oraz rozładowywane. Ze względu na to, że mają określoną liczbę takich cykli (około 10 000), po dłuższym okresie eksploatacji ich pojemność zmniejsza się – nawet o 20-30%. Aby przedłużyć ich żywotność, można podjąć próbę tzw. formowania, które ma na celu poprawienie zarówno sprawności, jak i pojemności ogniwa. Pierwszym krokiem jest maksymalne jego rozładowanie, a następnie naładowanie, ale koniecznie przy wyłączonym sprzęcie. Cały ten proces trwa kilka godzin. Później należy odłączyć ładowarkę, pamiętając o tym, aby nie uruchomić od razu laptopa. Wynika to z faktu, że ogniowo musi się nieco uspokoić. Po wykonaniu powyższych czynności włączamy komputer bez ładowarki po to, by bateria ponownie uległa rozładowaniu.

Na koniec znowu podłączamy ładowarkę i zasilamy pasek do pełna. Powtarzamy to wszystko kilkakrotnie. Jeśli zabieg ten nie przyniesie pożądanego skutku, pozostaje nam tylko wymiana baterii – najlepiej na taką o pojemności co najmniej 5200 mAh. Dobrej jakości zamienniki do laptopów Clevo i innych marek kupimy na https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Clevo-265.html.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dwa =